12 grudnia 2009 r. zbiory cyfrowe umieszczone w Księgozbiorze Wirtualnym Federacji FIDES stały się widoczne w portalu Europeana dzięki uczestnictwu w serwisie Federacji Bibliotek Cyfrowych, wraz z ponad 250 tysiącami obiektów z polskich bibliotek cyfrowych.
Na początek Federacja Bibliotek Kościelnych FIDES dostarczyła 684 publikacje, w tym ok. 600 artykułów z czasopism i całych zeszytów, 60 książek, 13 starych druków i inkunabułów (w tym słynny Atlas Minor Mercatora) oraz 3 rozprawy doktorskie. Obiekty te są dostępne do wyszukiwania dla wszystkich użytkowników Europeany.
Księgozbiór Wirtualny Federacji Bibliotek Kościelnych FIDES - http://digital.fides.org.pl - gromadzi i prezentuje zbiory udostępnione przez różne biblioteki działające w ramach Federacji oraz utwory przekazane do publikacji bezpośrednio przez twórców i wydawców. Taka wirtualna biblioteka jest szansą na pokazanie szerokiemu gronu czytelników wielu skarbów, które ze względów bezpieczeństwa muszą być normalnie szczególnie chronione i są udostępniane tylko wąskiemu gronu specjalistów oraz na tanią, szybką i możliwie szeroką publikację prac współczesnych naukowców i twórców, których serdecznie zapraszamy do takiej współpracy.
Biblioteka jest też szeroko otwarta dla parafii, które mogą w tym miejscu publikować, rozpowszechniać i archiwizować dla potomności swoje wydawnictwa (historia parafii, gazetki parafialne). Także grupy parafialne i ruchy katolickie mogą rozpowszechniać i archiwizować w ten sposób materiały formacyjne (np. podręczniki dla animatorów i uczestników).
Wirtualna (cyfrowa) biblioteka FIDES technicznie została uruchomiona 11 sierpnia 2006 r., w dzień liturgicznego wspomnienia św. Klary - patronki nowoczesnych mediów, i nosi nazwę "Księgozbiór Wirtualny Federacji Bibliotek Kościelnych FIDES". Uroczystego otwarcia tego serwisu podczas obrad XII Walnego Zgromadzenia FIDES, w dniu 27 września 2006, dokonał ks. bp Piotr Jarecki, sufragan Archidiecezji Warszawskiej.
W kilkuset kościołach w Polsce można bezgotówkowo złożyć ofiarę.
Na placu Żłobka przed bazyliką Narodzenia nie było tradycyjnej choinki ani świątecznych dekoracji.