Ks. Sowa komentuje swoje nagranie z "Sowy i Przyjaciół"

Wcześniej TVP INFO opublikowało nagrania z rozmów duchownego oraz środowiska Platformy Obywatelskiej.

Wojciech Teister: Jak to jest z relacjami duchowieństwa z władzą państwową – dozwolone? Niedozwolone? Zależy z jakimi partiami? Nie czuje Ksiądz niesmaku po tym nagraniu z czołowymi politykami rządzącej ówcześnie PO?

Ks. Kazimierz Sowa: Prywatne spotkanie znajomych ma inny charakter niż relacje polityczne. A jeśli ktoś jest czynnym politykiem, to oczywiście może rodzić pewne kłopoty.

I nie czuje Ksiądz tutaj ostrego zgrzytu? Bo gdyby wyszło takie nagranie Kaczyńskiego z o. Rydzykiem, to wie Ksiądz jaka byłaby afera na całą Polskę i grzanie tematu?

Oczywiście, zawsze jest zgrzyt, jeśli jest taki temat publiczny i dotyka osób publicznych, to jasne. Tu nie ma się co oszukiwać, że to jest zgrzytem. Niezależnie od tego, że to jest prywatne spotkanie. I tyle.

Na gorąco chciałem zapytać o dwie sprawy z tych nagrań. Pierwsza to sprawa obsady na stanowiskach w spółkach Skarbu Państwa. Sadurska w PZU to problem i załatwianie po znajomości, a dogadywanie stanowiska Aleksandra Grada w Tauronie w knajpie jest OK.?

Po pierwsze Grad nie był wtedy posłem, zrezygnował wcześniej z mandatu poselskiego. I to chyba nie wcześniej w sensie tydzień czy dwa, ale znacznie wcześniej. Druga sprawa to generalnie układ, kiedy ktoś jest ministrem skarbu, to jednak zajmuje się biznesem i spółkami Skarbu Państwa, a jak ktoś jest urzędnikiem w Kancelarii Prezydenta, to się zajmuje urzędem – to jest pewna różnica. Moim zdaniem chyba dosyć oczywista. Ale, żeby sprawa była jasna, ja nie uważam, żeby przejścia z polityki do biznesu były czymś, co należy się politykom i to zawsze będzie zgrzytem.

Wróćmy do wątku medialnego z „Gazetą Polską”: jak się niszczy gazetę zamiast z nią polemizować? Bo takie słowa padły.

Nie, nie. Ten fragment, który ja słyszałem, dotyczył tego, że opublikowano w „Gazecie Polskiej” jakąś nieprawdziwą informację i w tym przypadku chodziło nie o to, żeby kogoś zniszczyć w sensie fizycznym, tylko w sensie jakiejś obrony, kiedy ktoś pisze nieprawdę. I to jest ten kontekst.

A jednak padają z Księdza ust mocne słowa o zniszczeniu zamiast podejmowania polemiki…

Ale to się odnosiło, z tego co pamiętam, do tego, co napisali chyba o Jerzym Mazgaju, dotyczące jego przeszłości.

To nagranie wygląda jak doradztwo PRowe ze strony Księdza dla Platformy Obywatelskiej.

Nie przesadzajmy. To było spotkanie ludzi, którzy znają się prywatnie jeszcze od lat 90.

Dziękuję za rozmowę.

Przeczytaj także o nagraniach: TUTAJ

Nasz komentarz: TUTAJ

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • MacBlacker
  12.06.2017 13:11
  Nalsży zniszczyć ks. sowę ale "nie w sensie fizycznym, tylko w formie jakieś obrony..."
 • Megi
  12.06.2017 13:39
  Żadna sztuka zniszczyć!!!...Nic nie jest wart katolik niszczący człowieka....W tym i innych kompromitacjach kleru , który hańbi Kościół Chrystusowy konieczne jest WYCIĄGNIĘCIE konsekwencji, KARA adekwatna do winy,która sprawi, że zdemoralizowany duchowny się NAWRÓCI i zacznie żyć zgodnie z Ewangelią....
 • Gość
  14.06.2017 06:14
  po tym jak wyszlo w sadzie,ze te wszystkie podsluchy sa dzielem Kaminskiego zaczalem brzydzic sie PiSem i tymi co to popieraja....uchodzcy smiertelnymi wrogami...Kaminski podrobil dokumenty aby kolege Leppera do wiezienia wsasdzic,Duda go za to ulaskawia jeszcze przed zakonczeniem sprawy aby w sadzie sie wszystko nie wydalo....Bolszewizm w najgorszej postaci...podsluchy, donosicielstwo...i zwalanie tego na innych i imperialistow i wrogie sily ...Kaczynski donosi do Merkel, Duda do Gaucka, Czarnecki,Legutko,Macierewicz,Rydzyk,Kaczynska...jezdza po swiecie i oskazaja Polske i zwalaja to na innych ...moj Boze co za obrzydliwe postawy sie w jedna partie zebraly.... i za swoje czyny bezczelnie innych oskarzaja...do czego taka moralnosc doprowadzi? Kto to popiera....niemilo sie robi
 • monikajudyta
  14.06.2017 10:56
  Ks. Międlar komentuje księdza Sowę https://www.youtube.com/watch?v=IRWVzKcHroA
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12°C Niedziela
  noc
  8°C Niedziela
  rano
  9°C Niedziela
  dzień
  9°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »