Papież przyjął na audiencji kanclerz Merkel

Papież Franciszek przyjął w sobotę na prywatnej audiencji w Watykanie kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Wśród tematów rozmów komentatorzy wymieniają kryzys migracyjny i przyszłość Europy. To szóste spotkanie szefowej niemieckiego rządu z Franciszkiem.

W przeddzień audiencji u papieża kanclerz spotkała się w siedzibie ambasady niemieckiej w Rzymie z osobami odpowiedzialnymi za centrum ochrony nieletnich, powołane na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim - poinformował o tym kierujący ośrodkiem jezuita ksiądz Hans Zollner. Zaangażowany jest on w walkę z pedofilią w Kościele i jej przeciwdziałanie.

Watykaniści obserwujący wizytę Merkel podkreślają, że należy sądzić, iż innymi tematami jej rozmowy z Franciszkiem były również porozumienie klimatyczne z Paryża, z którego wycofał się prezydent USA Donald Trump, oraz dialog religijny jako narzędzie zwalczania fundamentalizmu. W czasie rozmowy wspomniany został też zapewne były kanclerz Niemiec Helmut Kohl, który zmarł w piątek.

Poprzednie spotkanie papieża z niemiecką kanclerz miało miejsce w marcu br. w związku z nadzwyczajnym szczytem przywódców UE w Rzymie z okazji 60-lecia Traktatów Rzymskich. Wszyscy zostali wtedy przyjęci na audiencji.

Obserwatorzy wskazują, że centralnym punktem rozmów był napływ migrantów i uchodźców do Europy. Włoska agencja Ansa przypomina w tym kontekście słowa Franciszka z marca zeszłego roku, gdy powiedział: "Bardzo lubię słuchać narodów i rządzących, którzy otwierają serce i drzwi".

 

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  17.06.2017 12:44
  Za szeroko otwarte drzwi mogą spowodować ,,przeciąg".Oby nie na stronę islamu.Przyjmować tak-ale nie zwalniać się przez to z obowiązku dbania o ,,domowników".Oraz nie wpuszczać ,,gangsterów"-smutny przykład jak Watykan pomagał ss-manom w schronieniu w Argentynie.
 • Sambard
  17.06.2017 14:20
  Jeśli się nie mylę, to P. Merkel powinna mieć wg protokołu dyplomatycznego czarne nakrycie głowy.
  Emancypacja emancypacją, ale to przejaw braku szacunku.
 • Siloam
  17.06.2017 14:38
  Oto dwoje budowniczych islamskiej Europy - kanclerz Merkel i papież Franciszek.

  Dialog międzyreligijny jako narzędzie do zwalczania fundamentalizmu? A to ci dopiero:)
  Terroryści koniec z wami! Będziemy z wami dialogować i nie macie szans!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  26°C Wtorek
  wieczór
  23°C Środa
  noc
  19°C Środa
  rano
  26°C Środa
  dzień
  wiecej »