Ponad 18 mln osób odwiedziło już grób ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele pw. św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Ponadto do grobu zamordowanego przez SB kapelana „Solidarności” przybyło ponad 300 tys. osób z 134 państw świata.
Papież Benedykt XVI podpisał 19 grudnia dekret o męczeńskie ks. Jerzego, w związku z czym można spodziewać się jego rychłej beatyfikacji.
"To dzień niezwykłej radości dla całej parafii, archidiecezji warszawskiej i całej Polski” – powiedział KAI ks. prałat Zygmunt Malacki, proboszcz parafii na Żoliborzu, gdzie pracował ks. Jerzy Popiełuszko.
Na temat kapelana „Solidarności” ukazało się 141 książek w języku polskim oraz 52 publikacje obcojęzyczne m.in. w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim a nawet po japońsku. Na różnych uczelniach powstało 50 prac magisterskich a obecnie powstają 2 prace doktorskie o ks. Jerzym.
W 73 polskich miastach znajdują się ulice ks. Jerzego Popiełuszki, ponadto – 4 place i 3 ronda w Polsce noszą jego imię. Za granicą, jego ulice są także we Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych (w Nowym Jorku).
Imię ks. Popiełuszki nosi i do jego osoby odwołuje się wiele instytucji i środowisk: m.in. szpitale, apteki ale też środowiska harcerskie, szkolne koła misyjne. W sumie takich podmiotów naliczono ponad 18 tys. Ponadto 21 szkół w Polsce i 2 szkoły polonijne (w Australii i USA) obrały sobie za patrona ks. Jerzego.
Jego postać upamiętnia 70 pomników, w tym 8 poza granicami kraju (m.in. w USA, Kanadzie) a także 135 tablic pamiątkowych. W 23 miastach w Polsce i 2 za granicą powstały symboliczne groby ks. Jerzego. Ufundowano również 18 krzyży upamiętniających śmierć kapelana „Solidarności”
Zdaniem ks. Malackiego, świadczy to jednoznacznie, że pamięć o ks. Jerzym mimo upływu lat nie maleje, ale wzrasta. Zauważa też, że z okazji 25. rocznicy jego śmierci, która minęła dwa miesiące temu, w wielu miastach Polski odbyły się liczne uroczystości: sympozja, koncerty, konkursy dla młodzieży upamiętniające osobę kandydata na ołtarze.
Przypomniał też, że od 5 lat, przy żoliborskiej świątyni działa Muzeum Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki, oceniane pozytywnie nie tylko przez odwiedzających ale także przez specjalistów-muzealników.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.