Brzegi wypełnione modlitwą

W ramach obchodów 1. rocznicy Światowych Dni Młodzieży na Campus Misericordiae w sobotę 29 lipca miał miejsce koncert uwielbienia. Kolejne wydarzenia rocznicowe w Brzegach będą się odbywały w niedzielne popołudnie i wieczór.

Wydarzenia rocznicowe w Brzegach pod Wieliczką rozpoczęła w sobotę 29 lipca Msza św. w kościele parafialnym w Strumianach, po której w stronę Campus Misericordiae wyruszyła pielgrzymka, która połączyła się z Marszem dla Jezusa. Pielgrzymom przewodziła figura Matki Bożej z Loreto.

- Brakuje nam czasem chwil na zatrzymanie. Te kilka kilometrów ze świecą w dłoni to dobry czas na przemyślenia. I jakże potem, po takiej drodze w ciszy, radują bardzo te dźwięki i słowa pełne mocy płynące ze sceny - przyznała pani Edyta z Sieprawia.

I rzeczywiście - cała przestrzeń Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej rozbrzmiewała muzyką na cześć Boga. Zebrani usłyszeli m.in. "Błogosławię Cię", "Mój Ląd", "Któż jest jak On" czy "Schowaj mnie". Śpiew poprowadził Chór Solnego Uwielbienia oraz Mate.O.

Na miejsce zeszłorocznego czuwania młodzieży z papieżem przybywały w sobotę całe rodziny. - Chcemy przypomnieć naszym synom, jak ważne rzeczy działy się tutaj w tamtym roku. To bardzo istotne, by przyszłe pokolenia pamiętały treści, które tutaj padły z ust Ojca Świętego. Mam nadzieję, że to spotkanie stanie się tradycją - przyznała pani Beata, która do Brzegów przybyła z mężem Krzysztofem i synami: Patrykiem, Antosiem i Jasiem. Całą rodziną przyjechali tu na rowerach.

Jak podkreślił o. Mariusz Tabor OFM, Brzegi są miejscem, gdzie bardzo mocno odżywają wspomnienia Światowych Dni Młodzieży. - Chcemy pokazać, że dokonało się tu rok temu coś wyjątkowego, ale że to miejsce też żyje nadal. Między innymi przez owoce tych wyjątkowych chwil w postaci angażowania się na przykład młodzieży w akcje społeczne - przyznał zakonnik.

Na zakończenie koncertu odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie zebrani przy dźwiękach hymnu ŚDM "Błogosławieni miłosierni" przeszli przez Bramę Miłosierdzia, stanowiącą kopię tej obecnej na Brzegach w zeszłym roku.

- Nie wszyscy dali radę przejść przez tę bramę w Roku Miłosierdzia czy podczas ŚDM. Dlatego to taka szansa dla nich - by każdy mógł przez nią przejść ze sprawami swojego serca. Jest to bardzo wzruszająca chwila dla całej naszej społeczności - powiedział burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł.

Dopełnieniem sobotniego wieczoru było zapalenie świec wokół Bramy Miłosierdzia - ten symboliczny Płomień dla Młodych był podziękowaniem dla młodzieży z wszystkich kontynentów za to, że rok temu wspólnie modliła się wraz z papieżem w Brzegach. Aranżację muzyczną dla tego wydarzenia wykonała Gromee Orchestra.

Obchody rocznicy Światowych Dni Młodzieży na Campus Misericordiae odbędą się także w niedzielę 30 lipca. Od 14.30 prezentować się tam będę młode zespoły muzyki chrześcijańskiej. Następnie, o 19.00, wykonane zostanie Oratorium o św. Kindze - utwór napisany przez krakowskiego kompozytora i dyrygenta Piotra Pałkę. Zwieńczeniem wieczoru będzie natomiast koncert uwielbienia z udziałem New Life'm oraz Natalii Niemen.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
4°C Środa
dzień
4°C Środa
wieczór
2°C Czwartek
noc
1°C Czwartek
rano
wiecej »