Uwaga, oszuści! Wejściówki na ŚDM - tylko bezpłatne!

Bilety na uroczystości w Brzegach trafiają już do dekanatów i parafii, które będą rozdawać je zapisanym wcześniej na listę. W internecie pojawiły się fałszywe oferty sprzedaży wejściówek.

Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w sobotnim czuwaniu i niedzielnej Mszy Posłania, czyli otrzymaniem bezpłatnej wejściówki, mogli się zapisywać się na listy tworzone w poszczególnych parafiach. Teraz mogą już tylko czekać, aż bilety trafią do ich rąk.

- Na uroczystości na Campus Misericordiae wydrukowanych zostało już dwie trzecie wejściówek, a pierwsze z nich przekazaliśmy parafiom - mówi ks. Andrzej Grodecki z sekcji rejestracji KO ŚDM Kraków 2016. Jak podkreśla, na sobotę i niedzielę obowiązuje jedna i ta sama wejściówka - wyjątek stanowią tylko bilety do sektora "0", czyli znajdującego się najbliższej ołtarza. Tam na oba dni trzeba będzie mieć osobny bilet.

Kolor wejściówki, jaką otrzymamy, jest zgodny z kolorem sektora, w którym ona obowiązuje, a numer tego sektora i daty wydarzeń, a także informacja o tym, że jest to bilet bezpłatny, umieszczono w czytelnym dla każdego miejscu.

W związku z tym, że wejściówki są sponsorowane przez gminę Wieliczka, znalazł się nich herb miasta, a w dwóch miejscach na bilecie umieszczone jest też logo ŚDM. Z kolei na odwrocie wejściówki widnieje mapka całego Campus Misericordiae, a kolorem został oznaczony sektor właściwy dla biletu i ścieżka dojścia do niego. Na przykład dla pielgrzymów z Lublina, diecezji przemyskiej czy tarnowskiej przewidziane są sektory znajdujące się od strony Wieliczki i Niepołomic.

- Zarejestrowani pielgrzymi wejściówki do sektorów dostaną razem z pakietem pielgrzyma. To właśnie oni będą mieli miejsca znajdujące się blisko ołtarza. Pielgrzymi niezarejestrowani dostaną je za pośrednictwem swojej parafii, a miejsce dla nich przewidziane jest w sektorach nieco dalszych. W Brzegach miejsca wystarczy jednak dla każdego - zapewnia ks. Grodecki. W sektorach zewnętrznych, otwartych będą bowiem pielgrzymi, którzy zdecydują się na przyjazd w ostatniej chwili i nie będą mieli żadnej wejściówki.

Kilka dni temu w internecie pojawiły się informacje o oszustach, próbujących sprzedawać bilety na Campus Misericordiae. Nie warto jednak zwracać uwagi na tego typu ogłoszenia, a o wejściówkę postarać się za pośrednictwem swojej parafii. - Myślę, że zainteresowanie mieszkańców Krakowa i naszej diecezji udziałem w ŚDM wzrośnie, gdy tylko pojawią się u nas pielgrzymi i będzie można poczuć klimat tych dni - dodaje ks. Grodecki.

Warto dodać, że bezpłatne wejściówki na uroczystości w Łagiewnikach można natomiast odbierać w punkcie informacyjnym obok Domu Duszpasterskiego na terenie sanktuarium w Łagiewnikach.

Ojciec Święty sanktuarium Bożego Miłosierdzia odwiedzi 30 lipca rano. O godz. 8.30 rozpocznie wizytę w kaplicy klasztornej. Potem uda się do bazyliki, gdzie przejdzie przez Bramę Miłosierdzia i zasiądzie w konfesjonale. Udzieli on sakramentu pokuty i pojednania 5 młodym osobom z różnych krajów.

Zgromadzeni przed bazyliką pielgrzymi, który wcześniej odbiorą wejściówki, będą mogli uczestniczyć w papieskiej uroczystości dzięki rozstawionym telebimom. Wcześniej, w ramach modlitewnego czuwania, w bazylice zostanie odprawiona Msza św. o godz. 7 rano.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
10°C Poniedziałek
noc
8°C Poniedziałek
rano
9°C Poniedziałek
dzień
9°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »