Z apelem o odśnieżanie dachów budynków zwrócił się w piątek do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych wojewoda mazowiecki, Jacek Kozłowski.
W przekazanym PAP apelu, wojewoda zwrócił uwagę, że na najbliższe dni meteorolodzy zapowiadają zmienną pogodę. Podkreślił, że gdy wzrasta temperatura, pokrywa śnieżna spowodowana obfitymi opadami śniegu, robi się coraz cięższa, stwarzając zagrożenie awarii a nawet katastrofy.
"Właściciele i zarządcy obiektów budowlanych - w szczególności kompleksów wielkopowierzchniowych - są zobowiązani ustawowo przez prawo budowlane do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym na ich terenie" - przypomina Kozłowski.
Jak informuje mazowiecki wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego Jaromir Grabowski, większość obiektów na Mazowszu znajduje się w dobrym stanie technicznym. Podkreśla też, że ewentualne przypadki zaniedbań należy zgłaszać do powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego.
„Znów zostaliśmy pominięci, potraktowani niesprawiedliwie i dyskryminowani."
"Jeśli wojownik się nie poddał - my nie mieliśmy prawa się poddać."
Chiny podjęły decyzję o przedłużeniu polityki bezwizowej dla obywateli Polski do końca 2026 r.