"Rzeczpospolita": Cios w polską pracę

Przymusowe przenoszenie firm za granicę i utrata tysięcy miejsc pracy - taki może być skutek zaostrzenia unijnych regulacji o delegowaniu pracowników - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Od 600 tys. do nawet 900 tys. polskich pracowników i 90 tys. firm może dotknąć zmiana unijnej dyrektywy o delegowaniu, jeśli wejdą w życie planowane restrykcyjne regulacje - pisze "Rzeczpospolita" powołując się na analizy stowarzyszenia Inicjatywa Mobilności Pracy (IMP).

Te zawarte w projekcie regulacje zapisano pod naciskiem państw zachodnich, głównie Francji, Belgii i Niemiec - wskazuje gazeta. Jak wynika z raportu IMP, ponad 5 mld zł składek straci też ZUS.

Jak twierdzi Stefan Schwarz, prezes IMP, która promuje swobodę świadczenia usług w Unii, zmiany spowodowane nową dyrektywą "będą miały katastrofalne skutki dla usług świadczonych przez polskie firmy w Europie".

Jego zdaniem, w tej sprawie należałoby wypracować "konstruktywny kompromis", którego inicjatorem mógłby być polski rząd.

Poprawiony projekt dyrektywy ma zostać przegłosowany przez komisję ds. zatrudnienia w Parlamencie Europejskim we wrześniu tego roku - czytamy w artykule.

«« | « | 1 | » | »»
 • Marek
  07.08.2017 08:00
  Zachód wzbogacił się dzięki taniej sile roboczej, a teraz trzeba się ich pozbyć.
 • Krzysiek
  07.08.2017 09:08
  >>głównie Francji, Belgii i Niemiec<<
  Rzekome bogactwo oparte o pracowitość niemiecką - w rzeczywistości dochodzą do wszystkie w oparciu o rabunek kolonialny, rabunek wojenny (do dzisiaj Polsce nie oddali eksponatów muzealnych ZRABOWANYCH w czasie II wojny światowej).
  Te ICH dyrektywy tylko potwierdzają ich sposób Myślenia i DZIAŁANIA.
 • Megi
  07.08.2017 12:50
  Pamiętam jak dzisiaj propagandę UW, PSLu i SLD o zbawiennych skutkach wejścia do UE.Jak to konieczne było niszczenie polskiej przedsiębiorczości.Molochy komuny niszczono, by tworzyć molochy koncernów UE...Wyrastały jak grzyby po deszczu centra handlowe z kapitałem wiadomo jakim...podatki , które biznes Polski niszczyły, profity dla kapitalistów, ze świata zachodniego i jak się okazoło również wschodniego...Ziemią po PGRach kupczono jak chciano...stocznia szczecińska zbankrutowała, bo Tusk z Merkel się dogadali i Rostockiej stoczni UE fundusze przekazali... mnóstwo jest takich antypolskich działań UW i ludzi rzekomo broniących idei solodarności...Co z tego mamy?...widzimy i niebawem odczujemy, bo prawo zniewolenia nieustannie to samo...Niewolnik zrobił, więc może odejść...Niewolnik się buntuje, więc batem należy go dyscyplinować... Taka prawda nie dziwi nic, a nic ....Więc zachowanie Francji, Niemiec.....i innych unijnych pasożytów jak najbardziej adekwatne w stosunku do nas ich poddanych i zakompleksionych niewolników.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6
  27°C Niedziela
  dzień
  27°C Niedziela
  wieczór
  21°C Poniedziałek
  noc
  17°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »