Media: Antifa będzie robić zadymy w Berkeley

Rozpoczynający się w najbliższą niedzielę na Uniwersytecie stanu Kalifornia w Berkeley "Tydzień Wolności Słowa" - zdaniem mediów - jest zapowiedzią kolejnych agresywnych wystąpień antyfaszystowskich aktywistów z Antify.

"Tydzień wolności słowa " w dniach 24-27 września został zorganizowany przez prawicową organizację studencką Berkeley Patriot przy pomocy Milo Yiannopoulosa, samozwańczego "konserwatywnego prowokatora", dawniej związanego ze skrajnie prawicowym portalem Breitbart.

W programie "Tygodnia Wolności Słowa" organizatorzy zapowiedzieli wystąpienia szeregu postaci związanych z "alt-right", tzw. alternatywną prawicą, skłóconą z hierarchią Partii Republikańskiej. W imprezie w Berkeley planowany jest udział m.in. byłego doradcy strategicznego Białego Domu Steve'a Bannona, prawicowej komentatorki Ann Coulter, znanej z antymuzułmańskości wystąpień Pamelli Geller i zwolennika szeregu teorii spiskowych Mike'a Chernovicha z portalu InfoWars.

Obecność tych kontrowersyjnych postaci na imprezie w Berkeley, które w latach 60. tych ubiegłego stulecia było w Ameryce "epicentrum lewicowego radykalizmu", jest zdaniem mediów - gwarancją pojawienia się na kampusie uczelni ubranych na czarno, z tarczami ochronnymi i pałkami z napisami "Precz z nienawiścią" (No hate) aktywistów ruchu Antifa.

Antifa (nazwa pochodzi od Anti-Fascist Action - akcja antyfaszystowska) jest luźną federacją lewicowych radykałów, którzy często z użyciem przemocy protestują przeciw wszelkim przejawom tego co, ich zdaniem, uchodzi za faszyzm, antysemityzm, rasizm, dyskryminację rasową i prześladowania mniejszości seksualnych.

Kampus w Berkeley wcześniej w tym roku był trzykrotnie miejscem gwałtownych protestów grup lewicowych związanych z Antifą. Koszty zapewnienia bezpieczeństwa podczas wystąpienia w ub. tygodniu w Berkeley prawicowego komentatora Bena Shapiro przekroczyły 600 tys. dolarów. Uniwersytet w Berkeley jest uczelnią stanową, dlatego koszty te poniosą podatnicy stanu Kalifornia.

Wcześniej w sierpniu b.r. Antifa dała o sobie znać m.in podczas wiecu "Zjednoczenia Prawicy" (Unite the Right) z udziałem grup skrajnie prawicowych w Charlottesville, w stanie Wirginia. Zginęła tam wówczas 32-letnia kobieta rozjechana samochodem przez neonazistę. W Phoenix w stanie Arizona "antyfaszyści" demonstrowali podczas wiecu prezydenta Trumpa. Demonstrowali też w Bostonie podczas demonstracji zorganizowanej przez prawicowy "Ruch Wolności Słowa" ("Free Speech Movement) oraz w Berkeley 27 sierpnia podczas wiecu zwolenników Trumpa.

«« | « | 1 | » | »»
 • gosc
  23.09.2017 09:25
  Antifa tak naprawde niczym nie różni sie od bojówek faszystowskich
 • Banujtrolle@
  24.09.2017 17:41
  Polecam znalezienie filmu o początkach Antify tego bandyckiego gangu, powstała wśród kolorowych kryminalistów we francuskich do walki z FN i społeczeństwem, kontroli rynku narkotyków i prostytucji. Zwykli bandyci! W każdym kraju jej wielu członków ma kryminalne kontakty i korzenie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  4°C Wtorek
  rano
  7°C Wtorek
  dzień
  8°C Wtorek
  wieczór
  6°C Środa
  noc
  wiecej »