Głos Stolicy Apostolskiej na 72. Zebraniu Ogólnym ONZ.
„Niedawne akty okrucieństwa wymierzone przeciw mniejszościom religijnym muszą skłonić społeczność międzynarodową, by ocknęła się z bezczynności” – powiedział Abp Paul Gallagher na 72 zgromadzeniu ogólnym ONZ. Według raportów, na które się powołał, na 196 państw w 38 dochodzi do poważnego pogwałcenia wolności, a w 23 do jawnych prześladowań. Szef watykańskiej dyplomacji podkreślił potrzebę wspólnego działania państw i wspólnot religijnych, jako autonomicznych, ale mimo to oddanych dobru tego samego człowieka, będącego jednocześnie wierzącym i obywatelem.
W swoim przmówieniu wewzwał wszyskie państwa do potępienia i stanowczego przeciwdziałania przemocy na tle religijnym, aktywnej obrony godności człowieka oraz jego podstawowych praw do życia i wolności sumienia. Nie bez znaczenia według niego, jest też dbanie o równouprawnienie niezależnie od wyznania. Prawodawstwo niejednokrotnie staje się bowiem strukturą dyskryminującą i stygmatyzującą mniejszości religijne.
Hierarcha zwrócił również uwagę na potrzebę solidnego wychowania, także religijnego. Jest to element kluczowy w zapobieganiu ekstemizmom i prześladowaniom. Sprawą wielkiej wagi jest też zablokowanie przepływu pieniędzy i broni, które stają się narzędziami przemocy.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.