Radom: Bal Wolontariusza

Poświęcają swój czas, energię i zapał. Pomagają innym bezinteresownie. W Radomiu najwięcej wolontariuszy skupia Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka", w sumie tysiąc osób. 30 stycznia uczestniczyli w dorocznym Balu Wolontariusza, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Radomiu.

Prezes "Arki" ks. Andrzej Tuszyński podkreśla, że głównym celem balu była integracja całego środowiska wolontariackiego w Radomiu. Jego zdaniem, wolontariat to nie tylko chwilowa pasja, ale sposób na życie. - Zresztą jedna z firm, która opracowała markę Radomia (dokument wskazujący, jaki powinien być nowy wizerunek i kierunek rozwoju miasta) wykazała w badaniach, że wolontariat jest u nas fenomenem. Cieszy nas to, ale trzeba ten ruch wykorzystać dla dobra społecznego - mówi ks. Tuszyński.

Potwierdza to też wiceprezydent miasta Anna Kwiecień. - Jesteśmy wyjątkowym miastem pod względem działalności wolontariatu. Praktycznie w każdej szkole działają koła wolontariuszy. Młodzież chodzi m.in. do rodzinnych domów dziecka, gdzie pomagają swoim rówieśnikom przy odrabianiu lekcji oraz do domów pomocy społecznej - podkreśliła Anna Kwiecień.

Kamila Lipińska jest wolontariuszką i pomaga rówieśnikom przy odrabianiu lekcji. - Sprawia mi to przyjemność, że mogę pomagać innym - mówi. Z kolei Aleksandra Fajdek w wolontariacie działa od dwóch lat. - W czasie ferii będziemy pilnować dzieci, chodzić z nimi do kina, na kulig i lodowisko. Aby nie siedziały w domu przed telewizorem, lecz spędziły ten czas na świeżym powietrzu - mówi uczennica liceum Staszica. Sebastian Stus jest wolontariuszem akcyjnym. Pomaga starszym osobom, robiąc zakupy, czy też przynosząc do domu opał. - Mam satysfakcję, że mogę komuś pomóc - mówi wolontariusz.

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka powstało w 2002 roku i wyrosło na bazie Katolickiego Centrum Młodzieży Arka, organizacji parafialnej działającej w Radomiu od 1999 roku. Misją "Arki" jest działalność edukacyjna, wychowawcza, profilaktyczna, kulturalno-oświatowa i charytatywna na rzecz dzieci i młodzieży, a także aktywizacja społeczności lokalnej. ''Arka'' realizuje wiele ciekawych projektów mających na celu angażowanie dzieci i młodzieży w działania użyteczne społecznie. M.in. poprzez Radomski Fundusz Młodych, którego celem ma być dofinansowywanie różnego rodzaju działań na rzecz społeczności lokalnych oraz wspieranie edukacji zdolnych młodych ludzi z ubogich rodzin, poprzez fundowanie stypendiów naukowych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
17°C Wtorek
wieczór
13°C Środa
noc
12°C Środa
rano
15°C Środa
dzień
wiecej »