Do „Pomponiady dobrych serc” dołączyli pracownicy opolskiego oddziału firmy Ista Shared Services Polska.
26 pracowników wraz z kierownikiem zespołu przez cztery godziny pracowało w czwartek 9 listopada w Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. Ich zadaniem było wykonanie z wełny kolorowych pomponów.
- To bardzo przyjemne i proste zadanie, przy którym integrujemy się ze sobą - przyznaje Mariola Slotta z opolskiego oddziału Ista Shared Services. - Jest to dla nas oderwanie się od codziennej pracy, a przy tym ogromnie cieszymy się, że w ten sposób możemy coś od siebie dać, pomóc innym - dopowiada.
Z kolorowych pomponów powstaną dywany w rozmaitych kształtach i kolorach. Dochód ze sprzedaży każdego z nich to cegiełka na rzecz rozbudowy Domu Matki i Dziecka w Opolu.
- Cieszymy się, że ci młodzi ludzie sami się do nas zgłosili i zaproponowali nam, że w ramach wolontariatu pracowniczego chcą zaangażować się w jakieś dzieło na rzecz naszej fundacji. Wybraliśmy robienie pomponów, których ciągle mamy za mało, a z których powstają kolorowe dywany - mówi Beata Balicka-Błagitka, dyrektor Biura DFOŻ.
- W naszej firmie w ciągu roku w ramach akcji „Yes, we care” możemy jeden dzień, czyli 8 godzin przeznaczyć na pracę charytatywną dla wybranej organizacji pożytku publicznego. Wiosną przed cztery godziny robiliśmy papierowe żonkile dla Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu, a tym razem jesteśmy w Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia - opowiada Mariola Slotta.
- Chcieliśmy zrobić coś dobrego dla dzieci, dlatego wybraliśmy fundację, która prowadzi w Opolu Dom Matki i Dziecka. Za zgodą zarządu naszej firmy przeprowadziliśmy zbiórkę potrzebnych rzeczy. Dowiedzieliśmy się, że najbardziej potrzebne są pampersy, chusteczki nawilżające i artykuły chemiczne. Zebraliśmy również ubranka, książeczki, zabawki, a także jedzenie dla dzieci i kawę dla mam - opowiada M. Slotta.
- „Pomponiada dobrych serc” to łańcuch dobroci, który angażuje mnóstwo serc. Korzystamy z wełny, którą podarowali nam ludzie. Potem wolontariusze, również pracownicy firmy Ista Shared Services, pomagają nam z tej wełny zrobić pompony. Z nich tworzymy dywany, które trafiają do sprzedaży, a dochód przeznaczony zostanie na rozbudowę Domu Matki i Dziecka - mówi Beata Balicka-Błagitka.
Beata Balicka-Błagitka W Galerii Twórczych Inspiracji właśnie takie dywany powstają z wełnianych pomponów
Dywany można nabyć w Galerii Twórczych Inspiracji oraz na stoisku Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w Księgarni św. Jacka w Opolu. Wkrótce ruszy także sklep internetowy.
- Chętnie wykonamy dywany na zamówienie w odpowiednim rozmiarze, kształcie i kolorystyce - zapewnia B. Balicka-Błagitka. Zachęca też do wykonywania pomponów. - Może je robić każdy, przykładowo uczniowie, studenci czy osoby starsze. Wystarczy zgłosić się do Galerii Twórczych Inspiracji po wełnę i krótki instruktaż - wyjaśnia. I dodaje, że sami pracownicy i wolontariusz DFOŻ nie są w stanie wykonać wystarczającej liczby pomponów, bo na jeden dywan potrzeba ich kilka tysięcy. Mniejsze dywaniki to do tysiąca pomponów. Stąd każda para rąk jest mile widziana i bardzo potrzebna.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.