„Sztafeta postna” to inicjatywa wielkopostna zaproponowana przez Duszpasterstwo Akademickie Archidiecezji Częstochowskiej. Jest ona skierowana do studentów, absolwentów, nauczycieli i pracowników wyższych uczelni.
Dla chętnych do wzięcia udziału w „Sztafecie” na stronie internetowej duszpasterstwa www.emaus.czest.pl umieszczony został specjalny kalendarz, w którym każdy uczestnik może zadeklarować konkretny dzień postu i wpisać się do kalendarza.
- Chcemy trwać przez 40 dni Wielkiego Postu o chlebie i wodzie. Wierząc zapewnieniom Jezusa, że tam, gdzie zawodzą już ludzkie środki, narzędziem szczególnie skutecznym jest modlitwa i post. Wszystkich studentów, absolwentów, nauczycieli i pracowników wyższych uczelni, a także naszych przyjaciół i sympatyków zapraszamy do udziału w tej sztafecie. Wystarczy zadeklarować choćby jeden dzień postu o chlebie i wodzie, aby włączyć się w to wielkie i ważne dzieło. Koniecznie ma być to post o chlebie i wodzie, bez żadnych kompromisów. Obok własnych intencji chcemy wspólnie pościć w intencji młodzieży, zwłaszcza młodzieży akademickiej w Polsce i w Częstochowie - piszą organizatorzy „Sztafety”.
Duszpasterstwo Akademickie „Emaus” w Częstochowie od 2007 r. ma własny kościół i parafię personalną, pierwszą w Polsce. Patronami duszpasterstwa akademickiego archidiecezji częstochowskiej są: św. Ireneusz Biskup i Męczennik i św. Teresa Benedykta od Krzyża Edyta Stein.
Obok tradycyjnych form formacji studentów Duszpasterstwo Akademickie w Częstochowie proponuje także: modlitewne spotkanie Taizé z medytacją biblijną, „Noce Nikodemowe” - adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi i kierownictwa duchowego.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.