Spółka gg z Radiem Zet?

Właściciele Radia Zet i Gadu-Gadu mogą wspólnie utworzyć firmę; Central European Tour Operator może przejąć Orbis Travel; spółka Costa Limited - Coffeeheaven, a Altus TFI - Progress FIZAN - taką decyzję podjął Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

UOKiK uznał, że transakcje te nie naruszą konkurencji w Polsce.

GG Network jest właścicielem komunikatora Gadu-Gadu oraz kilku serwisów społecznościowych i rozrywkowych, w tym radia internetowego Open FM. Należy do grupy kapitałowej Naspers, posiadającej ponad 600 spółek na całym świecie - w Polsce m.in. portal Allegro. Drugi uczestnik połączenia - Eurozet - kieruje grupą radiową, w której skład wchodzą m.in. stacje: Radio Zet, Antyradio i Planeta FM. Eurozet jest częścią grupy Lagardcre. Firmy mają wspólnie oferować w internecie usługi muzyczne.

"Spółki EUROZET i GG Network są na etapie standardowych rozmów biznesowych na temat ewentualnej współpracy i jej zakresu. Szukamy optymalnego rozwiązania, które będzie satysfakcjonujące dla obu naszych spółek. Rozważaliśmy, i nadal rozważamy, różne warianty współpracy. Jednym z nich było powołanie do życia podmiotu świadczącego usługi w oparciu o kompetencje obu spółek. Z tego powodu wystąpiliśmy do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z zapytaniem o zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy. Nie rozpatrywaliśmy kwestii przejęcia udziałów w EUROZET lub GG Network przez którąkolwiek ze stron" - poinformowały spółki EUROZET sp. z o.o. i GG NETWORK SA we wtorkowym wspólnym komunikacie.

Jak dodano, o rezultatach prowadzonych negocjacji spółki będą informować po ich zakończeniu.

Druga decyzja dotyczy zgody na zakup 95 proc. akcji Orbis Travel przez Central European Tour Operator (CETO). Firma Orbis Travel zajmuje się m.in. organizacją wyjazdów turystycznych i jest kontrolowana przez Orbis SA. Obie spółki należą do grupy kapitałowej Accor, świadczącej usługi turystyczne, hotelowe i gastronomiczne. Central European Tour Operator należy do grupy kapitałowej funduszu inwestycyjnego Polish Enterprise Fund - prowadzącego działalność inwestycyjną w różnych gałęziach przemysłu, handlu i usług, w tym turystycznych.

Kolejna zgoda dotyczy przejęcia przez Costa Limited kontroli nad Coffeeheaven. Obie firmy prowadzą sieć kawiarni. Costa w Polsce jest franszyzodawcą dla sieci kawiarni Costa Coffee, natomiast Coffeeheaven działa w naszym kraju za pomocą spółki zależnej - CHI Polska.

Ponadto spółka Altus TFI otrzymała zgodę na przejęcie Progress FIZAN. Firmy działają na rynku funduszy inwestycyjnych.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział firmy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6
8°C Czwartek
rano
14°C Czwartek
dzień
15°C Czwartek
wieczór
11°C Piątek
noc
wiecej »