Ryszard Czarnecki odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego PE

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki został w środę odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Decyzja w tej sprawie zapadła większością 447 głosów za przy 196 przeciw.

To konsekwencja konfliktu między politykiem PiS a europosłanką PO Różą Thun. Czarnecki w związku z jej wystąpieniem w krytycznym wobec rządzących filmie francusko-niemieckiej telewizji Arte i słów "jak tak dalej pójdzie nastanie dyktatura" porównał ją do szmalcownika. Liderzy większości frakcji w PE uznali to za przekroczenie czerwonej linii i zawnioskowali o dymisję.

Czarnecki jeszcze przed głosowaniem mówił PAP, jest spokojny, choć zdaje sobie sprawę, że "przeciwnicy Polski" mają większość w PE. "Mam spokojne sumienie, bo swoich obowiązków wobec kraju dopełniłem" - podkreślał.

Głosowanie było tajne. Do odwołania Czarneckiego potrzebna była większość 2/3 głosów (głosy wstrzymujące się nie były brane pod uwagę). Liderzy największych frakcji deklarowali wcześniej, że w miejsce Czarneckiego poprą innego kandydata PiS na stanowisko wiceszefa europarlamentu, którego uzgodni frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

«« | « | 1 | » | »»
 • hub381
  08.02.2018 11:57
  Mój wpis się ukazał ? Epitetów nie używałem a więc ?
 • gosc
  09.02.2018 22:24
  Powinnismy odejsc z Unii. A ta pani nie jest prawdziwa patriotka jesli swoje spory rozgrywa przez przedstawicieli obcych panstw. Poski rzad powinien ja pociagnac do odpowiedzialnosci i kilku innych za zdrade stanu
 • Megi
  11.02.2018 11:59
  Intryguje i to bardzo .....ZJAWISKO utajnienia głosowania w PE .....dlaczego??? W parlamencie UE ZŁAMANE ZOSTAŁO PRAWO JAWNOŚCI demokratycznego GŁOSOWANIA.....dlaczego POlitykierstwo TOTALNEJ obrony praworządności i transparentności domagało się w UE UKRYCIA swojego głosowania???....CZY tak POstępują obrońcy dobrego imienia kobiety,która chełpi się wszem i wobec swoim nazwiskiem i swoim i męża, który jak wiemy jest arystokratą pochodzenia ????, stricte uwikłanego w czasie II WŚ we współpracę z Niemieckim okupantem.....To są Fakty historyczne,które można sprawdzić w NAUKOWYCH ŹRÓDŁACH HISTORYCZNYCH!!!.... co pani z PO o tym incydencie sądzi???, stricte której dobre imię zostało przez Czarneckiego shańbione????.....A propos dobrego imienia....Czyż można je komukolwiek ODEBRAĆ????....Zniesławić, oczernić tak. ale NIGDY SHAŃBIĆ....dobre Imię zawsze BRONI PRAWDA O CZŁOWIEKU, który je POsiada....Dlatego Polska dzisiaj szkalowania i ZNIESŁAWIANA przez POlitykierstwo TOTALNEJ oPOzycji, nie ma się czego obawiać, gdyż PRAWDA OBIEKTYWNA ją CHRONI i OBRONI.... co do odwołania Czarneckiego, którego imię NIE JEST dla mnie autorytetem, to szkoda, że ZNOWU POlacy POkazują światu, mentalność szmalcownika czyli kanali zniesławiającej Polskę!!!!...... całe szczęście, ze Polska to nie tylko pani Róża i pan Ryszard...
 • Silesius
  12.02.2018 15:05
  Dobrze że Parlament Europejski zwalcza antypolonizm pana Czarneckiego, który zarzucił Róży Thun szmalcownictwo.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Czwartek
  dzień
  25°C Czwartek
  wieczór
  23°C Piątek
  noc
  19°C Piątek
  rano
  wiecej »