Nie łudźmy się

Nie prześladują nas? Ależ tak. Tylko zabijają nie ciało, ale dusze.

Ciekawe i warte przemyślenia były słowa, które do wiernych Brukseli skierował prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego, kardynał Robert Sarah. Podczas spotkania powiedział między innymi:

Najbardziej prześladowani chrześcijanie nie żyją na Bliskim Wschodzie czy w Afryce, lecz właśnie tutaj. Jesteście najbardziej prześladowani, bo chcą uśpić, znieczulić waszą wiarę. Chcą zabić waszą wiarę i wasze chrześcijańskie wartości. Mówią wam: żyjcie tak jak wszyscy, bądźcie nowocześni. Chrześcijanie najbardziej prześladowani żyją na Zachodzie. To prawda, w Afryce podcina się nam gardło. Jeśli w Nigerii idziesz do kościoła, to nie wiesz, czy wrócisz do domu, bo w kościele może być bomba. To prawda. Ale śmierć fizyczna nie jest najgorsza. Gorsza jest śmierć moralna. A tutaj usypia się Kościół, jego nauczanie. Chcą, byście na wszystko się zgodzili: na aborcję, eutanazję... na wszystko. Jesteście najbardziej prześladowani.

Trudno się nie zgodzić, prawda? Na Bliskim Wschodzie czy w Afryce przeciwnicy Chrystusa zabijają ciała. W Europie czy północnej Ameryce przeciwnicy zabijają dusze. Nie ma wątpliwości, kogo należy się bardziej bać.

Jednym z ostatnich przykładów takiej sytuacji jest to, co wydarzyło się w Kanadzie. Rząd federalny postanowił zabrać dofinansowanie do prac wakacyjnych uczniów tym przedsiębiorcom, którzy aktywnie nie wspierają aborcji, związków homoseksualnych i ideologii gender. Jak widać sprawujący władzę w tym kraju z mandatu społeczeństwa za nic mają poglądy części swoich obywateli i usiłują narzucić im wyznawanie takich a nie innych wartości. Znamienne, że nie stoi za nimi żadna tradycyjna wspólnota religijna. To religia „nowoczesna”, tak jak forsowane przez jej wyznawców poglądy. Nie ma w niej Boga w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, nie ma miejsc kultu, nie ma jasnej obrzędowości. Ale to religia. Dokładniej: pseudoreligia. Której skrzętnie skrywanym bogiem i najwyższym kapłanem zarazem jest... no wiadomo kto. Ten, który chce zabijać chrześcijańskie dusze.

Mamieni jesteśmy mirażem, że chodzi o postęp, nowoczesność, a nasze moralne poglądy to przeżytek. Doprowadzono już do tego, że wielu chrześcijan wstydzi się swojej wiary. Boi się do niej przyznawać, boi się według jej zasad żyć, a jeśli nawet tę wiarę deklaruje, to w wielu sprawach do „wierzę” dodaje „ale”. Tak, jesteśmy prześladowani w najgorszy z możliwych sposobów, bo się nas oszukuje,  że nie chodzi o oddawanie czci bożkom, ale szacunek dla człowieka i ludzką wolność, które to wartości chrześcijaństwo rzekomo ludzkości zabiera. I wpędzeni w poczucie wstydu zapieramy się Chrystusa. Jeśli nawet nie formalnie, oficjalnie, to w praktyce.

Czas najwyższy przestać mieć w tym względzie złudzenia. Religia postępu, nowoczesności, laickości nie obroni nas tez przed islamem, bo to nie Mahomet, ale zbawiający człowieka Chrystus jest jej największym wrogiem. I jeśli jest dla chrześcijan w Europie jeszcze jakaś nadzieja, to jest nią szczere nawrócenie się na Ewangelię. W każdym wymiarze naszego życia.

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • antybeton
  12.02.2018 21:31
  Obawiam się, że w Polsce upadek KK może być podobny do tego, jaki jest w Belgii. Belgia jeszcze 20 lat temu była jednym z czołowych społeczeństw katolickich w Europie, dziś praktykujących katolików jest tam ok. 1 procenta.
 • tomak
  13.02.2018 21:39
  @antybeton Pan nie rozumie, że zło moralne jest złem, niezależnie od tego, czy Kościół je za takie uważa czy nie. Aborcja, eutanazja, eugenika są obiektywnie złe, są po prostu zbrodnią i każdy człowiek niezależnie od swej wiary lub niewiary, lecz kierujący się sumieniem powinien potępiać zbrodnie na niewinnych ludziach. Ktoś, kto zachwala aborcję i eutanazję, niezależnie od tego czy chodzi do Kościoła czy nie, jest po prostu złym człowiekiem. Dlaczego Pan broni złych ludzi? Ja osobiście popieram nauczanie Kościoła w sprawie aborcji czy eutanazji, bo opowiada się za rzeczami moralnie dobrymi. Dlatego Kościół jest moim przyjacielem, boję się natomiast złych ludzi, którzy pragną zbrodni na niewinnych.
 • tomak
  14.02.2018 19:28
  Prawo państwowe winno być wspierane przez każdego człowieka, który ma sumienie. Każdy powinien wspierać (również Kościół) takie prawo, które zabrania dokonywać zbrodni. To nic, że tyle kobiet jeździ za granicę, by zabić swoje dziecko. One popełniają zbrodnie niezależnie od tego w jakiej liczbie wyjeżdżają. To zło trzeba nazywać po imieniu i każdy (również Kościół) dobrze robi, gdy głośno o tym mówi, gdy wspiera taką legislację, która tego zabrania. Proszę sobie uzmysłowić, że jeśli wolno zabijać jednych ludzi (tu: nienarodzonych), to tym samym daje się przyzwolenie do zabijania staruszków, ciężko chorych, a potem różnych niewygodnych dla kogoś ludzi. Dlatego prawo stanowione MUSI bronić życia WSZYSTKICH bez wyjątku ludzi. Tu nie może być żadnego wyłomu, ani żadnego wyjątku. Dziś wiele się mówi o zbrodniach popełnianych na Żydach, a przecież ktoś kiedyś (Hitler i spora część narodu niemieckiego) zadecydował, że ta nacja ma nie żyć i już. Dziś ktoś inny (współcześni zbrodniarze, czasem są to elegancko ubrani panie i panowie z telewizji) decyduje, że większość nienarodzonych ma się nie urodzić. Czy to jest dobrze? Czy tak ma być? Proszę w skupieniu pomyśleć o tym.
 • tomak
  16.02.2018 11:36
  Gdyby w tych sprawach Kościół milczał, byłoby znacznie gorzej. To jest jego naczelny obowiązek. Kościół, który w tak ważnych sprawach moralnych milczałby, sprzeniewierzyłby się swojej misji. Czemu Pan tego nie rozumie tylko z uporem powtarza slogany o wtrącaniu się Kościoła do państwowego ustawodawstwa? Tu akurat powinien się wtrącać!!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  27°C Sobota
  wieczór
  24°C Niedziela
  noc
  19°C Niedziela
  rano
  27°C Niedziela
  dzień
  wiecej »