By kobiety czuły się bezpiecznie

W pierwszą sobotę miesiąca rano kilkuset mężczyzn modliło się na Starówce w intencji ojców i mężów, aby odważnie i odpowiedzialnie chronili swoje rodziny na ziemi i na wieczność.

- Chcemy otaczać opieką nasze rodziny, ale też rodzinę jako instytucję. Naszą najpotężniejszą bronią jest Różaniec św. i wypełnienie warunków, jakie objawiła Najświętsza Maryja Panna w Fatimie. Pragniemy wynagrodzić Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy polskich mężczyzn, ze szczególnym uwzględnieniem ojców. Dążymy do wypełnienia Ślubów Lwowskich i Ślubów Jasnogórskich - mówi Artur Wolski, organizator publicznej modlitwy mężczyzn przez 5 pierwszych sobót miesiąca w Warszawie.

Modlitewne spotkanie mężczyzn rozpoczęło się Mszą św. w archikatedrze św. Jan Chrzciciela. - Jesteśmy ambasadorami Boga. Nie możemy przegrać walki życia. Każda nasza dezercja pociąga za sobą wielkie konsekwencje. Szczególnie wy, młodzi mężczyźni, którzy jesteście mężami i ojcami, macie wielkie zadanie przed sobą. Musicie pokazać dzieciom Boga. To jest wasze Westerplatte - mówił w homilii ks. Maciej Sarbinowski SDB.

Podzielił się też doświadczeniem własnego życia. - Mój ojciec przegrał swoje życie. Tracił energię i nas przez alkohol. Pamiętam łzy mojej mamy. Jako chłopak obiecałem sobie, że nigdy nie będę pił, tak, by moje dzieci i żona nie płakały przez mnie. Tata zmienił się, gdy umarł dziadek. Podziwiam go za to i dziękuję mu. Moim Westerplatte było to, że po kilku latach zbierania się w końcu powiedziałem tacie, że go kocham i wybaczam mu. I wtedy usłyszałem: "Ja również ciebie kocham" - wspominał ks. Sarbinowski.

Na koniec homilii zadał mężczyznom pracę domową. - Zapytajcie siebie: "Czy jestem uczniem Jezusa?", "Czy na serio biorę na siebie zadania ambasadora Boga względem żony, dzieci i każdego człowieka?". Może ludzie będą was wyśmiewać, ale tym się nie martwcie. Martwcie się, by mieć Boga w sercu - przestrzegał.

Po Eucharystii mężczyźni w asyście Rycerzy Jana Pawła II przeszli pod figurę Matki Bożej Pasawskiej, by publicznie odmówić część radosną Różańca. Szli dwójkami, modląc się i słuchając rozważań ks. Sarbinowskiego. - Módlcie się, by kobiety czuły się przy was bezpiecznie! - zachęcał kapłan.

«« | « | 1 | 2 | » | »»
 • korka
  06.05.2018 17:03
  Jestem z WAS dumna!
 • gosc
  06.05.2018 22:36
  To tylko propaganda.
 • Jan
  08.05.2018 07:39
  Drogi Gisciu, jeżeli tak sądzisz to przyjdź i zobacz jak to wyglada na żywo w kolejna sobotę 2 czerwca 2018 - zaczynamy Msza Święta w Archikatedrze Świetego Jana przy ul. Swietojanskiej o godz. 8:00. Chyba ze się boisz... ;) odwagi - z Bogiem i Maryja będziesz bezpieczny.
 • Jan
  09.05.2018 11:12
  Do Velario: To jedno zdanie wyrwane z rozważań Ks. Macieja nie oddaje celu i charakteru tego Nabożeństwa. Jest to Nabożeństwo Pierwszych Sobót wynagradzajace Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy - w tym wypadku ze szczególnym uwzględnieniem mężczyzn, a zwłaszcza mężów i ojców. Zgodnie z prośba Najświętszej Maryi Panny jaka wystosowała podczas objawienia w Fatimie 13 lipca 2017 – ustanawiając to Nabozenstwo jako ratunek dla świata. Podczas Mszy jeden z kapłanów modli się w intencji ojców i mężczyzn, aby skutecznie i odpowiedzialnie chronili swoje rodziny tu na ziemi i na wieczność. Jeżeli jesteś wierzącym katolikiem Velario i masz odwagę to zapraszamy Cię do udziału w kolejna sobotę - 2 czerwca 2018 - zaczynamy Msza Sw w Archikatedrze Sw Jana na ul. Swietojanskiej o godz. 8:00. Całe info będzie tez dostępne na FB na stronie społeczności „Męski Różaniec Warszawa”.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  -1°C Sobota
  dzień
  0°C Sobota
  wieczór
  -1°C Niedziela
  noc
  -1°C Niedziela
  rano
  wiecej »