Prymas apeluje do serc Irlandczyków i papieża

Abp Martin, jest pewny, że jeśli Irlandczycy posłuchają serca, obrona życia poczętego zostanie utrzymana. Ujawnił, że nadal namawia Franciszka do wizyty w Irlandii Północnej, bo pokój jest tam bardzo kruchy.

Mam nadzieję, że Irlandczycy zanim oddadzą głos w referendum, zatrzymają się na chwilę, posłuchają bicia swego serca, spojrzą na linie papilarne swych dłoni i uświadomią sobie, że to wszystko mieli już w łonie swej matki – powiedział Prymas Irlandii w kontekście zapowiedzianego na 25 maja referendum w sprawie uchylenia konstytucyjnej ochrony życia poczętego. Abp Eamon Martin zauważył, że wbrew propagandzie środowisk aborcyjnych, losy referendum nie są przesądzone. Irlandczycy nie chcą nieograniczonego dostępu do aborcji, a po uchyleniu ósmej poprawki Irlandia będzie miała w tej dziedzinie najbardziej liberalne prawodawstwo.  Dziecka poczętego chroni tu bowiem jedynie Konstytucja – dodał abp Martin.

Ujawnił on również, że jako Prymas zabiega o zmianę programu papieskiej wizyty w tym kraju. Franciszek zdecydował, że swą podróż ograniczy wyłącznie do Dublina i udziału w Światowym Spotkaniu Rodzin. Abp Martin chce go przekonać przynajmniej do wizyty w Irlandii Północnej, która nigdy nie gościła jeszcze Papieża. W 1979 r. nie mógł jej odwiedzić Jan Paweł II ze względu na panujące wówczas napięcia. Dziś po Brexicie Zielona Wyspa ponownie jest zagrożona podziałem. Franciszek mógłby wnieść swój wkład w utrzymanie pokoju, który jest tam bardzo kruchy – powiedział Prymas Irlandii, przyznając, że liczy na odruch serca Ojca Świętego, choćby w ostatniej chwili przed przyjazdem.

Abp Martin potwierdził również, że przygotowaniom do Światowego Spotkania Rodzin towarzyszy wielkie poruszenie. Już teraz wiadomo, że z zagranicy przyjedzie na to wydarzenie więcej uczestników niż na poprzednie spotkania w Filadelfii i Mediolanie. Prymas Irlandii ma nadzieję, że licznie wezmą w nim udział również jego rodacy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Sponsorowane

  Www.CzesciAuto24.PL

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  -1°C Sobota
  dzień
  0°C Sobota
  wieczór
  -1°C Niedziela
  noc
  -1°C Niedziela
  rano
  wiecej »