Co się zmieniło po śmierci Jana Pawła II?

Jak wygląda Polska po pięciu latach od śmierci papieża Polaka? Czy i jakie zmiany zaszły w tym czasie w społeczeństwie? Na takie pytanie mają odpowiadać reportaże, biorące udział w konkursie "Pięć lat po", organizowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Prace można nadsyłać do 19 kwietnia. Mogą to być materiały przygotowane specjalnie na konkurs, jak i reportaże, które były już publikowane. Pracę może zgłosić sam autor, medium oraz każdy, kto uważa, że reportaż kwalifikuje się do konkursu. Ograniczeniem formalnym jest jedynie tematyka, która powinna nawiązywać do hasła konkursu: "Pięć lat po" - reportaż ma ukazywać zmiany zachodzące w społeczeństwie od śmierci Jana Pawła II.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 18 maja 2010 roku. Autorzy walczyć będą o nagrody w trzech kategoriach: reportaż prasowy, telewizyjny i radiowy, a zdobywcy pierwszych miejsc otrzymają po 5 tys. zł. Dodatkowo jury wybierze najlepszy reportaż spośród wszystkich kategorii, a jego autora uhonoruje statuetką Nova Hereditas. Zwycięzca otrzyma też 15 tys. zł.

W tym samym czasie wyselekcjonowane reportaże ze wszystkich kategorii zostaną udostępnione na stronie internetowej Centrum Myśli Jana Pawła II; każdy odwiedzający witrynę będzie mógł zagłosować na ten, który uważa za najlepszy. Laureat Nagrody Publiczności otrzyma 1500 zł.

Szersze informacje na temat konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej www.centrumjp2.pl/reportaz.

To już trzecia edycja konkursu. Pierwszą - na tekst dramatu inspirowany życiem, myślą i twórczością Jana Pawła II - wygrał w 2007 roku Mariusz Bieliński, twórca dramatu Mrok. Wśród wyróżnionych autorów znaleźli się m.in. Daniel Odija, Michał Olszewski i Michał Walczak.

W ramach drugiej edycji zorganizowano I Konkurs Kompozytorski im. Jana Pawła II, w którym można było wziąć udział w dwóch kategoriach: utworu na chór a cappella oraz utworu na orkiestrę z udziałem solistów lub chóru. Statuetkę Nova Hereditas i nagrodę pieniężną przyznano Rafałowi Janikowi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  14°C Poniedziałek
  rano
  20°C Poniedziałek
  dzień
  21°C Poniedziałek
  wieczór
  17°C Wtorek
  noc
  wiecej »