Obradowała komisja ds. Medjugorja

W Watykanie zebrała się międzynarodowa komisja do zbadania sprawy Medjugorja. Została ona powołana przy Kongregacji Nauki Wiary 17 marca, a 26 marca odbyło się jej pierwsze posiedzenie.

Komisją kieruje kard. Camillo Ruini, emerytowany wikariusz papieski dla diecezji rzymskiej i wieloletni przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch. W spotkaniu wzięło udział 17 osób – kardynałów, biskupów i ekspertów. W komisji jest dwóch Polaków: o. Zdzisław Kijas OFMConv, relator w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych oraz prał. Krzysztof Nykiel z Kongregacji Nauki Wiary, pełniący w zespole funkcję sekretarza pomocniczego.

Ponadto w skład komisji wchodzą m.in. kard. Jozef Tomko, emerytowany prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów, kard. Vinko Puljić z Sarajewa, kard. Josip Bοzanić z Zagrzebia, kard. Julián Herranz, emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady ds. Interpretacji Tekstów Prawnych oraz abp Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Jak przypomniano w komunikacie watykańskiego biura prasowego, prace komisji odbywają się przy drzwiach zamkniętych, a ich wyniki zostaną przedstawione bezpośrednio Kongregacji Nauki Wiary.

«« | « | 1 | » | »»
 • Wojtek
  14.04.2010 10:37
  A gdzie osoby ktore mowia ze im sie Maryja objawia, czy objawienie to tylko sprawa dla teologow???
 • RICARDO teolog
  19.04.2010 22:32
  KOMISJA NIECH SOBIE OBRADUJE. BEDZIE TO KU DOBRU KOSCIOŁA .
  A SPRAWE NADPRZYRODZONOSCI JAK ZANIEDBALI PRZEZ 30 LAT TO NIECH ZOSTAWIA TAK JAK NP. W LICHENIU - WYBUDOWANO OGROMNE PIEKNE SANKTUARIUM I BAZYLIKĘ A OBJAWIEN NIE ZATWIERDZONO NIGDY. PODOBNIE GDZIE INDZIEJ. DLATEGO, JA UWAŻAM ABY ZOSTAWILI MEDJUGORIE TAK JAK JEST Z PIEKNĄ WZORCOWĄ LITURGIĄ EUCHARYSTYCZNĄ, ADORACJAMI, ROZANCEM, FESTIWALEM MLODYCH - A MOŻE TYLKO WYMIENILI BISKUPA NA NIE CHOROBLIWIE UPRZEDZONEGO DO FRANCISZKANOW - A TO TRWA JUZ OD KILKU WIEKÓW. NATURA MEDRUGORIE JEST BOŻA, MARYJNA TYLKO UPRZEDZENIA, EMOCJE I BRAK CHRZESIJANSKIEJ MILOSCI I ZGODY - JEST POWODEM - ZGORSZENIA IDĄCEGO OD GÓRY DUCHOWIENSTWA......SMUTNE TO ALE PRAWDZIWE.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  3°C Środa
  wieczór
  2°C Czwartek
  noc
  2°C Czwartek
  rano
  4°C Czwartek
  dzień
  wiecej »