W kolejną rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej, 28 września, Koronka do Bożego Miłosierdzia "oplotła" wiele ulic w miastach wrocławskiej archidiecezji.
Przy wrocławskim seminarium duchownym, u stóp kolumny Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zgromadzili się kapłani, klerycy, siostry zakonne, członkowie Akcji Katolickiej, chorzy z pobliskiego ZOL-u i wrocławianie z różnych stron miasta
Ks. Łukasz Piłat, asystent Akcji Katolickiej archidiecezji wrocławskiej, przypomniał ideę akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”, organizowanej już od 10 lat, i przywołał fragmenty "Dzienniczka" św. Faustyny Kowalskiej. „Łaski z Mojego miłosierdzia czerpie się jednym naczyniem, a nim jest – ufność…” – usłyszeli zebrani.
Tegoroczną Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówiono w intencji kapłanów – by, zgodnie z życzeniem Jezusa przekazanym św. Faustynie, głosili Boże miłosierdzie; o pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, w intencji uchodźców – by mogli powrócić do swoich ojczystych krajów i uzyskać pomoc w odbudowie swych domów; w intencji prezydenta RP i wszystkich rządzących, a także „za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych, także w intencjach papieskich na wrzesień – aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie”.
„Pragniemy szerzyć Twoje miłosierdzie przez spełnianie dzieł miłosierdzia – tak wobec duszy, jak i wobec ciała, zwłaszcza starając się o nawrócenie grzeszników, niosąc pociechę potrzebującym pomocy, chorym i strapionym – modlili się zgromadzeni, podczas Aktu oddania się Miłosierdziu Bożemu. – Strzeż więc nas, o Jezu, jako własności swojej i chwały swojej. Jakkolwiek czasami drżymy ze strachu, uświadamiając sobie słabość naszą, to jednocześnie mamy bezgraniczną ufność w Twoje miłosierdzie. Oby wszyscy ludzie poznali zawczasu nieskończoną głębię Twego miłosierdzia, zaufali Ci i wysławiali je na wieki”.
Po Litanii do Miłosierdzia Bożego uczestnicy spotkania odśpiewali pieśń „Chrystus wodzem, Chrystus Królem…”. – Uważamy, że powinno się wychodzić z modlitwą „na zewnątrz”, pokazywać innym ludziom wiarę, jej moc – mówi Grażyna Piotrowicz, która uczestniczyła w modlitwie razem z koleżanką, panią Renatą. – Myślę, że odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia może w jakiś sposób poruszyć przechodniów. Pewnie są wśród nich tacy, którzy nie myślą o sprawach „ducha”, koncentrują się na przyjemnościach, na dobrach materialnych. Może coś ich dotknie, poruszy? Może nasza modlitwa pomoże osobom mającym problemy, z którymi nie mogą sobie poradzić?
– To jest świadectwo naszej wiary, ale i ufności w Boże miłosierdzie, którego potrzebuje cały świat i każdy z nas – mówi ks. Łukasz Piłat. – Akcja Katolicka w naszej archidiecezji szczególnie mocno zaangażowała się w tę inicjatywę – poprzez Eugeniusza Kaźmierczaka, który jest wielkim czcicielem Bożego Miłosierdzia, i zachęca wszystkich do włączenia się w akcję.
Przypomina, że wkrótce, 21 października, Akcja Katolicka spotka się w Oleśnicy – na obchodach 20-lecia oddziału AK w parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy, a jednocześnie na dniu skupienia członków Akcji Katolickiej całej archidiecezji wrocławskiej. Centralnym punktem obchodów będzie Msza św. dziękczynna o 12.00, pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego. W planach jest także adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie integracyjne. Spotkanie będzie także okazją dla sympatyków, by bliżej poznać AK.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.
Raport objął przypadki 79 kobiet i dziewcząt, w tym w wieku zaledwie siedmiu lat.