O głęboką refleksję w obliczu tragedii

Głęboko poruszeni naszym wspólnym dramatem zwracamy się z apelem do całej polskiej klasy politycznej, do Polaków (...) o głęboką refleksję i umiar - zaapelowało Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola, Częstochowy i Zielonej Góry w swoim przedstawionym w poniedziałek stanowisku .

W apelu przesłanym w poniedziałek PAP czytamy, że decyzje, które muszą być podjęte w najbliższych tygodniach będą stanowić o naszej wspólnej przyszłości, jako Państwa.

"Apelujemy o głęboką refleksję i umiar. Trauma po tragedii pod Smoleńskiem powinna zmusić nas wszystkich do poważnego zastanowienia o organizacji naszego Państwa, priorytetach i dalekosiężnych celach. Tylko wtedy ta straszna ofiara uzyska dobroczynną moc sprawczą, zgodnie z jej historycznym wymiarem i kontekstem" - wynika ze stanowiska rektorów.

Rektorzy, kierując się tym przesłaniem, wyrażają nadzieję i przekonanie, że ci, którzy zastąpią tych, co przedwcześnie odeszli ze służby Polsce, będą reprezentować nie tylko "najwyższe wartości merytoryczne i moralne, ale by mogli być uważani za przedstawicieli nas wszystkich".

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław Miłosz
  19.04.2010 15:11

  «Rektorzy, (...) wyrażają nadzieję i przekonanie, że ci, którzy zastąpią tych, co przedwcześnie odeszli ze służby Polsce, będą reprezentować nie tylko "(...) ale by mogli być uważani za przedstawicieli nas wszystkich"

   

  Kogo rektorzy rozumieją przez "nas wszystkich"? Dajmy na to na przykład Grzesiów, Rysiów, Zbysiów też?! :o

  Mam nadzieję, że to tylko przejęzyczenie, bo jeśli nie, to by znaczyło że ma być od nowa to samo, tylko bez wpadek.

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  14°C Wtorek
  rano
  22°C Wtorek
  dzień
  23°C Wtorek
  wieczór
  18°C Środa
  noc
  wiecej »