EWTN Polska już nadaje

We Wrocławiu zainaugurowano polską wersję największej telewizji katolickiej na świecie - EWTN. Telewizja Wiekuistego Słowa jest dostępna w naszym kraju w jakości HD w internecie i sieci operatorów telewizji kablowej.

Następnym krokiem ma być obecność na platformach cyfrowych.

- To wspaniały dzień dla Kościoła w Polsce i całej rodziny EWTN na całym świecie. Wierzę w to, że św. Maksymilian Kolbe oraz matka Angelika patrzą na nas z nieba i się uśmiechają - mówił podczas otwarcia nowego studia Michael Warsaw.

Prezes zarządu i dyrektor wykonawczy Eternal Word Television Network podkreślił, że nowa telewizja zaczyna w Polsce nową ewangelizację.

- To dla nas przywilej i zaszczyt, żeby pracować nad tym, co dzisiaj się wydarza. Matka Angelika była nadzwyczajną kobietą, kobietą wiary, która wierzyła w Bożą Opatrzność we wszystkim. To wspaniałe widzieć, że jej projekt się rozwija w duchu założycielki, pełnym ufności w Boga. Jesteśmy szczęśliwi, że nadszedł ten dzień - stwierdził M. Warsaw.

Przypomniał, że kiedy klaryska w Stanach Zjednoczonych zaczynała projekt EWTN, nikt nie dawał jej żadnej szansy na sukces. Jej - 58-letniej kobiecie z marną edukacją. 

- Bo w oczach świata było to absurdalne i niedorzeczne. Nie wypełniała "wzoru na sukces". Jednak ona miała coś, czego całej reszcie - profesorom i ekspertom - brakowało: to była głęboka wiara w Boga i zaufanie Mu w całości. I taki duch panuje także w EWTN Polska - zapewniał Michael Warsaw we Wrocławiu.

Uroczystości inauguracyjne rozpoczęła Msza św. w archikatedrze wrocławskiej pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego. W homilii ks. Piotr W. Wiśniowski przypomniał dwójkę katolickich wizjonerów, którzy doskonale czuli świat mediów i byli prekursorami w tej dziedzinie w swoich czasach. To właśnie św. o. Maksymilian Kolbe OFMConv oraz klaryska matka Angelika Rizzo ze Stanów Zjednoczonych.

- Matka Angelika tak jak o. Kolbe zaczynała swoją działalność od małego baraku w szczerym polu, zawierzając się zupełnie Bożej Opatrzności. Jej upór i wiara powołały do istnienia Telewizyjną Sieć Wiekuistego Słowa, czyli EWTN - mówił ks. Wiśniowski.

Podkreślił, że to nie dzieło bezpośrednio św. Maksymiliana czy matki Angeliki, ale powiew Ducha Świętego i umiejętność wsłuchiwania się przez te wyjątkowe postacie w to, co aktualnie mówi ten Duch do Kościoła.

Kapłan podał także definicję nowej ewangelizacji, stworzoną przez św. Jana Pawła II. - Papież stwierdził, że dzieło nowej ewangelizacji ma polegać na nowej gorliwości, nowych środkach i metodach oraz nowym sposobie głoszenia i dawania świadectwa Ewangelii - stwierdził.

- Telewizja Wiekuistego Słowa głosi niewygodną prawdę. Jej program dociera dzisiaj do widzów w ponad 150 krajach. Jest nadawana w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim, ukraińskim, szwedzkim, węgierskim, a od tego miesiąca także w polskim. I głosi niestrudzenie tę samą treść, którą głosił Jezus Chrystus, a potem jego apostołowie - oświadczył ks. Wiśniowski

Podkreślił, że Dobra Nowina musi być głoszona w sposób ciągle żywy i nowy, co rozumieją polscy przedstawiciele EWTN. Przywołał przy tym słowa franciszkańskiego męczennika z Auschwitz, który powiedział:

Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, to te Kościoły będą puste.

- EWTN Polska dokłada swoją małą cegiełkę w budowie mediów, które nie pozwolą opustoszyć kościołów - stwierdził kapłan.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
17°C Piątek
dzień
17°C Piątek
wieczór
15°C Sobota
noc
14°C Sobota
rano
wiecej »