Dzień żałoby, bólu i solidarności

Modlitwa za Kościół w Republice Środkowoafrykańskiej.

Szczególna modlitwa w intencji Kościoła w Republice Środkowoafrykańskiej, który dziś przeżywa dzień żałoby, bólu i solidarności w związku z serią niedawnych mordów, trwa na Jasnej Górze. Jest ona wpisana w doroczne spotkanie Papieskiej Unii Misyjnej. Sesji misjologicznej i czuwaniu towarzyszą słowa: „Mocni w duchu przy sercu Maryi”.

Gościem spotkania jest tarnowski misjonarz bp Mirosław Gucwa, który od ponad 20 lat posługuje na afrykańskiej ziemi. Przypomina on, że 1 grudnia to dzień wyjątkowy w historii Republiki Środkowoafrykańskiej, bo to rocznica ogłoszenia republiki, dziś dokładnie 60-ta, ale wobec kolejnej wielkiej fali zbrodni i przemocy w Alindao, gdzie w obozie dla uchodźców zamordowano 60 osób, w tym dwóch kapłanów, Kościół zachęca do trwania na modlitwie:

- Trzy czwarte kraju jest kontrolowana przez rebeliantów- powiedział bp Gucwa. - Chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że zamiast świętować warto usiąść i zastanowić się nad tym, co można zrobić konkretnego, by te konflikty zażegnać, by ci którzy spowodowali tę śmierć stanęli przed trybunałem.

Bp Gucwa podziękował za wielką modlitwę Polaków, zwłaszcza w tych trudnych dniach, która była i jest największym wsparciem. Republika Środkowoafrykańska choć to bogaty i zasobny w różne złoża mineralne kraj, wciąż zmaga się z nieudolnością zarządzania. Kościół odgrywa tam szczególną rolę: zawsze jest blisko ciepiących i potrzebujących, poza tym stanowi platformę pojednania zapraszając do rozmów zwaśnione strony.

Tym czego najbardziej potrzeba krajom misyjnym, nie tylko w Afryce, są kapłani i siostry zakonne, którzy zaniosą tam Chrystusa. Środki finansowe pomagają w zaspokajaniu podstawowych potrzeb.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  8°C Środa
  wieczór
  5°C Czwartek
  noc
  2°C Czwartek
  rano
  3°C Czwartek
  dzień
  wiecej »