Uwaga na marznące opady deszczu

Jak podaje IMGW, nad Europą dominuje rozległy niż z ośrodkami nad Morzem Norweskim i południową Skandynawią. Wschodnia i południowa część kontynentu jest w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska jest w zasięgu zatoki niżu znad południowej Szwecji, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju frontu okluzji. Z zachodu napływa dość ciepła polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i miejscami opady deszczu, jedynie początkowo na Podlasiu, wschodzie Mazowsza i Lubelszczyzny możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Na szczytach Tatr opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 2 st. na Podlasiu do 11 st. na Ziemi Lubuskiej, na południu Wielkopolski i na Dolnym Śląsku. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowo-zachodni. W rejonach podgórskich w porywach do 65 km/h, a wysoko w górach do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu, a na Podhalu opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 2 st. na wschodzie do 7 st. na zachodzie, na Podhalu i w rejonach podgórskich około 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st. na krańcach wschodnich do 9 st. na zachodzie i południowym zachodzie, chłodniej w rejonach podgórskich około 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, na południu kraju i w strefie nadmorskiej okresami porywisty, północno-zachodni, jedynie początkowo na wschodzie kraju południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem wiatr w porywach do 60 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, rano możliwe opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna około 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna około 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna około 7 st. Wiatr słaby, po południu wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowo-zachodni, po południu skręcający na północno-zachodni.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
7°C Piątek
rano
9°C Piątek
dzień
10°C Piątek
wieczór
12°C Sobota
noc
wiecej »