Pod znakiem modlitwy o pokój.
Z wielką ufnością i nadzieją został na Ukrainie przyjęty wczorajszy apel Papieża Franciszka o pokój w tym kraju. Ojciec Święty skierował go podczas wczorajszego bożonarodzeniowego błogosławieństwa Urbi et Orbi.
Tegoroczne święta Bożego Narodzenia przeżywane są na Ukrainie pod znakiem modlitwy o pokój, a także w perspektywie Roku Rodziny, jaki rozpocznie się w tym kraju w przyszłą niedzielę. Ostatnie wydarzenia w Cieśninie Kerczeńskiej, a także stan wojenny wprowadzony na początku grudnia w niektórych rejonach Ukrainy, rzuciły cień na atmosferę tych świąt. Pragnienie pokoju dominowało w życzeniach, jakie składali sobie mieszkańcy kraju. Mówi arcybiskup metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki:
„Prosimy Boże Dziecię, aby obdarzyło naszych wiernych pokojem. Bardzo o to każdego dnia prosimy. Aby zaprzestano zbrojeń i żeby wszyscy ludzie mogli te święta przeżyć w pokoju, ciszy i radości. Prosimy, aby Boży Syn pobłogosławił nam w tym roku, żeby Ukraina zajaśniała blaskiem pokoju, miłości i dobrobytu”.
Dla rzymskich katolików godnym podkreślenia jest fakt, że w tym roku już po raz drugi w historii niepodległej Ukrainy pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia był dniem wolnym od pracy.
Krajewski: podpisano rozporządzenie o zakazie importu żywności z niedozwolonymi pestycydami spoza UE
Tak zdaje się uważać wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
Zarzucił Unii Europejskiej, że nie przestrzega umowy handlowej ze Stanami Zjednoczonymi.
Łącznie na tym etapie prac odkryto dwie mogiły zbiorowe i jeden grób indywidualny.
W Australii dzieci przystępują do bierzmowania przed pierwszą komunią
Zdecydowała o tym KE pomimo zaskarżenia umowy przez PE do Trybunału Sprawiedliwości UE.
Polacy po 65. roku życia spędzają mniej lat w dobrym zdrowiu niż przeciętny mieszkaniec UE.