Dziś rusza inicjatywa "Zranieni w Kościele" - telefon zaufania i katolickie środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele. Numer telefonu 800 280 900 będzie działał we wtorki wieczorem, między 19:00 a 22:00.
Dziś rusza inicjatywa "Zranieni w Kościele" - telefon zaufania i katolickie środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele. Powołały ją do życia wspólnie trzy środowiska lub organizacje: Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Laboratorium „Więzi” oraz Fundacja Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu.
Numer telefonu 800 280 900 będzie działał we wtorki wieczorem, między 19:00 a 22:00. Linia - anonimowa i bezpłatna - ma być pomocą przede wszystkim dla ofiar i ich rodzin, ale także wszystkich, którzy czują się zranieni faktem przemocy seksualnej w Kościele i potrzebują rozmowy. Przy telefonie będą dyżurowali przygotowani specjaliści: psychologowie i psychoterapeuci. Co ważne: będą to osoby wierzące.
Dzwoniący nie musi się przedstawiać, rozmowa nie będzie nagrywana. Chcemy zaofiarować swoją cierpliwość i czas - mówiła w trakcie konferencji prasowej Barbara Smolińska, prezes Fundacji Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu. – Zależy nam, żeby kontakt telefoniczny był wsparciem do dalszego działania. Wszystkim, którzy będą tego potrzebowali, będziemy umożliwiali osobisty kontakt z zaufanymi specjalistami: psychologami, prawnikami, duszpasterzami - dodawała.
Telefon jest otwarty na potrzebujące pomocy osoby z całej Polski, także - po wpisaniu numeru kierunkowego +48 - z zagranicy. Ważne: chodzi o osoby pełnoletnie. Dzieci i młodzież organizatorzy zapraszają do zadzwonienia do Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod numer 116111. Telefon ten prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Jak napisano na stronie inicjatywy osoby zranione proszone są o kontakt telefoniczny. Kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej służy celom informacyjnym.
Więcej informacji można znaleźć na stronie inicjatywy zranieni.info
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.