"Będziemy walczyć z podwójnymi standardami w UE"

W podpisanej na szczycie Together for Europe deklaracji wskazaliśmy na konieczność traktowania państw UE w taki sam sposób; będziemy wspólnie walczyć z podwójnymi standardami - m.in. z tym, że do Europy Środkowej trafiają gorszej jakości produkty - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki.

Podczas zorganizowanego w Warszawie szczytu Together for Europe - High Level Summit politycy podpisali "Deklarację Warszawską Dotyczącą Ponownego Zjednoczenia Europy - Nasza Unia, Nasza Przyszłość".

Na konferencji po spotkaniu Morawiecki podkreślił, że deklaracja jest "czymś przełomowym", ponieważ zawiera "wspólny mianownik w bardzo wielu obszarach". "Pozwoli nam lepiej artykułować nasze wspólne interesy, jednocześnie podnosząc konkurencyjność, siłę i spójność całej Unii Europejskiej" - powiedział szef rządu.

"Jestem zbudowany, że udało się osiągnąć taki konsensus w wielu strategicznych tematach" - dodał.

Jak poinformował premier, w deklaracji wskazano m.in. na konieczność traktowania państw UE w taki sam sposób. "Nie ulega wątpliwości, że będziemy wspólnie walczyć z podwójnymi standardami, z tym, że do Europy Środkowej trafiają gorszej jakości produkty" - zaznaczy Morawiecki.

Szef rządu dodał, że w dokumencie zwrócono również uwagę na "protekcjonizm bogatszych państw względem produktów i rozwiązań z Europy Środkowej". Jako przykład Morawiecki podał m.in. dyrektywę o pracownikach delegowanych.

Politycy w deklaracji określili też swoje stanowisko ws. unijnego budżetu, polityki spójności oraz wspólnej polityki rolnej a także migracji i bezpieczeństwa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  9°C Piątek
  dzień
  10°C Piątek
  wieczór
  8°C Sobota
  noc
  5°C Sobota
  rano
  wiecej »