Papież: Podążać za Jezusem to porzucić egoizm i żyć w braterstwie

Papież Franciszek powiedział w niedzielę wiernym, że aby podążać za Jezusem należy porzucić egoizm i żyć w duchu braterstwa. Podczas spotkania na południowej modlitwie Regina coeli pozdrowił też matki w związku z ich świętem obchodzonym w wielu krajach.

W rozważaniach papież nawiązał do obchodzonej Niedzieli Dobrego Pasterza i wskazał, że Jezus, który nim był "zwraca uwagę na każdego z nas, szuka nas i kocha", zna "nasze pragnienia i nasze nadzieje, a także nasze upadki i rozczarowania".

"Przyjmuje nas i kocha takich, jakimi jesteśmy, z naszymi zaletami i wadami" - dodał papież.

Mówił, że zażyłość z Jezusem umacnia pragnienie "wyjścia z labiryntu błędnych dróg, porzucenia egoistycznych zachowań, by wyruszyć na nowe drogi braterstwa i daru z samego siebie".

Modlił się za wszystkich księży i zakonników, by "z radością i gotowością przyjęli zaproszenie Chrystusa, by być jego najbardziej bezpośrednimi współpracownikami w głoszeniu Ewangelii i w służbie Królestwu Bożemu w naszych czasach".

Franciszek, który rano w bazylice Świętego Piotra wyświęcił 19 księży, zaprosił dwóch z nich, by stanęli razem z nim w oknie Pałacu Apostolskiego i udzielili błogosławieństwa wiernym.

Papież przypomniał również, że w niedzielę w wielu krajach obchodzone jest Święto Matki. "Chciałbym skierować serdeczne pozdrowienie dla wszystkich mam - proszę o aplauz dla wszystkich mam, dziękując im za ich cenną pracę wychowania dzieci i ochronę wartości rodziny" - podkreślił.

"Pamiętajmy też o mamach, które patrzą na nas z nieba i czuwają nad nami modlitwą" - dodał Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  6°C Sobota
  dzień
  7°C Sobota
  wieczór
  5°C Niedziela
  noc
  4°C Niedziela
  rano
  wiecej »