Polityk PO żałuje: To błąd, że nie przyjęliśmy ustawy o związkach partnerskich w poprzedniej kadencji

Zrobiliśmy błąd, że nie przyjęliśmy ustawy o związkach partnerskich w poprzedniej kadencji - powiedział w środę wiceszef klubu PO-KO Andrzej Halicki. Dodał, że przepisy takie powinny być przyjęte natychmiast w nowej kadencji Sejmu, kiedy uda się zebrać większość.

Halicki, kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do PE, w radiowej Jedynce pytany był o słowa Rafała Grupińskiego (PO). Grupiński pytany podczas sobotniego marszu "Polska w Europie", co Koalicja Europejska zrobi z postulatem wprowadzenia związków partnerskich, powiedział: "My na pewno w tej sprawie będziemy działać progresywnie, ale po dwudziestym którymś października. Po prostu musimy prowincje przyciągnąć do głosowania. (...) Stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał (Trzaskowski - PAP) mówił w Warszawie, ale my już tego nie możemy mówić w Pleszewie czy Świebodzinie. Tam nas ludzie przepędzą. To jest problem".

"Zrobiliśmy błąd, że nie przyjęliśmy ustawy (o związkach partnerskich) w poprzedniej kadencji, kiedy jeszcze rządziliśmy - mówię o tym w kontekście PO" - powiedział Halicki.

"Nie mam również wątpliwości, że w przyszłej kadencji ten problem ustawowo uregulujemy" - zapowiedział poseł. Według niego przepisy dot. związków partnerskich powinny być przyjęte "natychmiast", w nowej kadencji Sejmu, "gdy będziemy mieli większość ku temu".

Dopytywany, czy podobne jest stanowisko w sprawie adopcji dzieci przez pary homoseksualne, Halicki odpowiedział, że "o tym na pewno nie ma mowy".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, PO

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • velario-new
  22.05.2019 20:42
  Mam nadzieję, że w tej sprawie obietnica poprawy będzie równie mocna co wyrażany żal.
 • Czloax
  22.05.2019 23:29
  Mając chwilami dosyć tego pisu (tej nieustannej propagandy Morawieckiego w TVP) przychodzą mi do głowy takie myśli, że może zagłosować na Kukizów? Wiem, że takie rozproszenie może spowodować przegraną Pisu i całej zdrowej strony polskiej polityki ale w przyszłości może wydać owoce. Jednak gdy sobie przypomnę co oni (PO i s-ka) chcą zrobić dzieciom (i dorosłym, którzy z nich wyrosną, ich dzieciom itd, czyli Polsce), od razu odpędzam tą myśl bo zanim coś wyda owoce (albo i nie wyda), nie będzie już co zbierać. Coś jak po zrzuceniu bomby atomowej na Hiroshimę. Jeśli zniszczą Polskę katolicką, to wydaje mi się gorsze od zaborów, gdzie państwo zabito z pomocą zdrajców ale duch żył. Tu odwrotnie - ducha chcą zabić a państwo jakoby zostawić. Tyle, że ciało bez ducha jest trupem. Ciekawe kto by wszedł w tą próżnię, bo mówi się, że natura nie znosi próżni a uważam, że gdyby tej marksistowskiej eboli udało się dokonać zniszczenia reszty Europy wraz z Polską (uchowaj Boże), już nażarta bestia nie mając czego pożreć, padła by trupem nie mając sensu dalszego swego nędznego istnienia. Jeśli więc liczy się tylko duch, to albo jest to czas Apokalipsy (Bestie itp) albo w pustkę wejdzie islam. Bo ci w swej wierze są zdecydowani. A chrześcijanie od wiary poodchodzili, inni się wahają, jesze inni wiary swej się wstydzą, Pisma św nie czytują, wolą oglądać wyssane z palca seriale niż rozmawiać o Tym, który ma dla nich propozycję szczęścia niepojętego. No to weźmy głęboki oddech i przejrzyjmy na oczy!
 • gość
  23.05.2019 10:59
  Wypowiedź pana Halickiego zapewne ma na celu udobruchać wkurzone środowiska LGBT, które wykorzystano w instrumentalny sposób.
 • Jan
  26.05.2019 12:22
  "O tym na pewno nie ma mowy" o adopcji przez pary homoseksualne.Zapomniał dodać" Na razie". Ale mowa o adopcji oczywiście pojawi się po pierwszym popsuciu prawa. Stopniowo i niepostrzeżenie rozmiękcza się u posłów zdrowy rozsądek, bo zgodnie z przysłowiem: "jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  2°C Czwartek
  rano
  9°C Czwartek
  dzień
  10°C Czwartek
  wieczór
  8°C Piątek
  noc
  wiecej »