"Solidarność" nie chce spotkania z Jażdżewskim pt. "Burzenie polskiego Kościoła" w ramach obchodów 4 czerwca

Wiceszef komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" Stoczni Gdańskiej Karol Guzikiewicz chce usunięcia z programu gdańskich obchodów rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. spotkania autorskiego z Leszkiem Jażdżewskim. Jego zdaniem będzie ono "dzielić Polaków" i jest "ewidentnym atakiem na Kościół katolicki".

O "pilną korektę" programu Guzikiewicz zwrócił się w piśmie zaadresowanym do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności Basila Kerskiego oraz prezesa zarządu Fundacji Gdańskiej Jacka Bendykowskiego.

Zgodnie z programem gdańskich obchodów 30. rocznicy pierwszych w powojennej Polsce częściowo wolnych wyborów do Sejmu i całkowicie wolnych do Senatu z 4 czerwca 1989 r. zamieszczonym na stronie internetowej, redaktor naczelny "Liberte!" Leszek Jażdżewski ma uczestniczyć we wtorek o godz. 13 w spotkaniu autorskim w tzw. Strefie Społecznej urządzonej w kilkunastu namiotach ustawionych na terenie sąsiadującym z ECS. Wydarzenie ma odbyć się pod hasłem: "Spotkanie autorskie: Burzenie polskiego Kościoła - Piotr Augustyniak i Leszek Jażdżewski / Liberte!".

"Wnoszę o usunięcie tego wydarzenia z programu, ponieważ jak dotychczas trwają uroczyści w powadze i spokoju. To wydarzenie może zakłócić i będzie dzielić Polaków oraz jest ewidentnym atakiem na Kościół katolicki. Wydarzenie to nie jest tym bardziej akceptowane w obchodzoną przez nas 40-tą rocznicę I pielgrzymki do Polski św. Jana Pawła II, która odmieniła oblicze Polski oraz całej Europy Wschodniej" - napisał w poniedziałek Guzikiewicz. "Dlatego ponawiam wniosek, motywując go głównie zabezpieczeniem spokoju społecznego oraz zachowaniem powagi uroczystości" - podkreślił.

Niedawno sprzeciw wywołała wypowiedź Jażdżewskiego z 3 maja, gdy przemawiał na Uniwersytecie Warszawskim przed wykładem obecnego szefa Rady Europejskiej, b. premiera Donalda Tuska. Powiedział wówczas, że "Kościół katolicki w Polsce obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu".

– Dziś agendę tematów dnia układają nam czarnoksiężnicy, którzy liczą, że przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami będą wstanie zdobyć władzę nad duszami Polaków. Ale rywalizacja na inwektywy i złe emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi – dodał Jażdżewski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • E.
  03.06.2019 20:40
  Dremor, nie słyszałam, żeby "kościół w Polsce" został oskarżony o czyny pedofilskie. Zostały oskarżone konkretne osoby.
 • gosc
  03.06.2019 22:27
  Dremor sieje zamęt. Za angielską wikipedią opis postaci z gry komputerowej
  ...Dremor (znana również jako „Kyn”) jest wojowniczą rasą daedryczną, związaną głównie z Daedrycznym Księciem Zniszczenia, Mehrunesem Dagonem ; chociaż często znajdują się w służbie innych władców Daedry. Są one powszechnie spotykane w płaszczyznach Zapomnienia. Społeczeństwo Dremora to oparty na klasach system klanowy, który podtrzymuje wartości przysięgi, dumy, honoru i lojalności, zarówno dla klanu, jak i dla daedrycznego władcy, któremu służy, którego również czczą jako boga. Kultura Dremora wydaje się koncentrować na szkoleniu i przygotowaniach do bitwy i wojny. Wojownicy Dremory należą do jednego z siedmiu różnych szeregów, z których każdy jest silniejszy i bardziej uprzywilejowany niż ranga niżej. Szeregi te są dalej rozdzielane na klasy do walki wręcz, pocisków lub magów. Dremora jest także dla dzikich wojowników. To nie tylko z powodu ich zdolności jako czarowników i wojowników, ale także dlatego, że jako stworzenia z Otchłani nie muszą się obawiać śmierci. Niektóre są odporne na zwykłą broń, a wiele z nich może odbijać zaklęcia. Tworzą i noszą własną zbroję, znaną jako zbroja daedryczna, uważaną za najsilniejszą dostępną w Tamriel.
 • gość
  03.06.2019 22:33
  To po warszawskim występie następna próba ujawnienia prawdziwej twarzy niektórych "autorytetów" opozycji ?
 • DREM0R
  04.06.2019 14:05
  DREM0R
  Widzę, że moderacja odrzuca już nawet cytaty biskupa Czai. Ciekawe co chce tym osiągnąć?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  7°C Poniedziałek
  rano
  9°C Poniedziałek
  dzień
  10°C Poniedziałek
  wieczór
  8°C Wtorek
  noc
  wiecej »