Ogólnokrajowym liderem wśród stacji katolickich jest Radio Maryja. W okresie od marca do maja br. rozgłośni słuchało 2,21 proc. odbiorców – wynika z badań słuchalności Radio Track, przeprowadzonych przez KBR Millward Brown SMG/KRC.
Portal kmdm.pl opublikował także badania słuchalności stacji katolickich w trzech największych polskich aglomeracjach: Warszawie, Trójmieście i aglomeracji górnośląskiej.
I tak, najliczniej słuchaną stacją katolicką w Warszawie jest Vox FM Warszawa, nadające na częstotliwości 93,3 FM. Stacja w badanym okresie uzyskała 2,88 proc. udziałów w rynku. Rok wcześniej było to 2,13 proc. Drugie w stołecznym rankingu jest Radio Maryja, nadające na 96,5 FM. Rozgłośnia wskoczyła na drugie miejsce przed Radio PLUS, uzyskując w stolicy 1,42 proc. udziałów w rynku (w ub. roku 0,87 proc.). Wynik trzeciego Radia PLUS Warszawa to 0,75 proc., w analogicznym okresie 2009 r. było to 1,51 proc. Właścicielem koncesji stołecznego PLUSA jest archidiecezja warszawska.
W Trójmieście liderem słuchalności jest Radio PLUS Gdańsk. Stacja archidiecezji gdańskiej uzyskała 3,06 proc. udziałów w rynku słuchalności, rok wcześniej było to 2,55 proc. Drugie miejsce przypadło Radiu Maryja z 1,70 proc. (w ub. roku 1,31 proc.).
Na Górnym Śląsku najpopularniejszą rozgłośnią katolicką jest Radio Maryja z wynikiem 0,77 proc., rok wcześniej w tym okresie było to 1,23 proc. Na drugim miejscu zostało sklasyfikowane Radio eM. Stacja archidiecezji katowickiej uzyskała słuchalność na poziomie 0,51 proc., w ub. roku było to 0,80 proc. Trzecie jest Radio PLUS Śląsk, które w badanym okresie uzyskało wynik na poziomie 0,38 proc., rok wcześniej miało większą słuchalność - 1,10 proc.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.