"Nie!" dla edukacji seksualnej w Krakowie

Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę, która może prowadzić do wprowadzenia w krakowskich szkołach „edukacji” seksualnej LGBT. Fundacja Pro-Prawo do Życia przygotowało w tej sprawie petycję do Wojewody Małopolskiego o odrzucenie uchwały i zaprzestanie dalszych prac nad tym dokumentem.

Petycję można podpisać TUTAJ. Poniżej prezentujemy jej treść:

Szanowny Panie Wojewodo,

wyrażam zaniepokojenie uchwałą Rady Miasta Krakowa NR XVIII/372/19 w sprawie powołania programu grantowego dla organizacji pozarządowych, które miałyby realizować w krakowskich szkołach profilaktykę ciąż wśród nastolatek oraz chorób przenoszonych drogą płciową.

Istnieją poważne przesłanki wskazujące na to, że program ten będzie wykorzystany do realizacji celów politycznych skrajnej lewicy, w szczególności środowisk skupionych wokół lobby LGBT.

W marcu br., za przyzwoleniem zastępcy Prezydenta Miasta i części radnych, sala obrad Rady Miasta Krakowa została udekorowana tęczowymi flagami symbolizującymi środowiska homoseksualne. W takiej atmosferze debatowano nad możliwością wprowadzenia w Krakowie politycznych postulatów lobby LGBT, takich jak „edukacja seksualna” dzieci w szkołach. Przykładem dla Krakowa mają być w tej dziedzinie takie miasta jak Gdańsk i Warszawa, które wbrew licznym protestom rodziców, wprowadziły tzw. „edukację seksualną” do swoich placówek oświatowych.

Autorzy programów „edukacji seksualnej” z Gdańska i Warszawy nie kryją, że inspirację do ich realizacji czerpią ze Standardów Edukacji Seksualnej WHO i BZgA, dokumentu, który budzi ogromny sprzeciw rodziców i wychowawców w całej Polsce. Standardy Edukacji Seksualnej WHO zakładają m.in.: naukę masturbacji dla dzieci w wieku 0-4 oraz wyrażania zgody na seks dla dzieci w wieku 6-9. Według Standardów WHO, dzieci wieku 12-15 lat powinny już umieć komunikować się w celu uprawiania bezpiecznego i przyjemnego seksu, a także wiedzieć o różnych oczekiwaniach partnerów związanych z podnieceniem seksualnym.

W oparciu o te Standardy, zachęca się uczniów gdańskich szkół m.in. do masturbacji oraz do posiadania wielu partnerów seksualnych jednocześnie. Promuje się wśród nich również homoseksualizm. Od miesięcy wywołuje to ogromne protesty rodziców z Gdańska. Krakowscy rodzice próbowali już w tej sprawie interweniować w trakcie obrad Rady Miasta Krakowa. Ich przedstawicielka została jednak siłą wyrzucona z sali przez wiceprzewodniczącego Rady Sławomira Pietrzyka, którego podpis widnieje pod budzącą sprzeciw obywateli uchwałą NR XVIII/372/19.

Zgodnie z uchwałą, zajęcia „profilaktyczne” w szkołach na terenie Krakowa miałyby być realizowane przez organizacje pozarządowe, które zrzeszają tzw. „edukatorów seksualnych”. Działalność tego typu organizacji od dawna budzi poważne wątpliwości prawne oraz jest przedmiotem protestów rodziców i nauczycieli w całym kraju.

Uchwała Rady Miasta NR XVIII/372/19 stanie się narzędziem do realizacji ideologicznego i politycznego programu organizacji LGBT. Dlatego apeluję do Pana o jej odrzucenie i zaniechanie dalszych prac nad tym dokumentem.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • WYPALIĆ SODOMIĘ DO SPODU
  10.07.2019 19:56
  Czerwone zdegenerowane lewackie szambo.
 • elle
  10.07.2019 21:40
  Dlaczego rzad nie interweniuje? czemu rodzice sami maja sie bronic? Edukacja seksualna typu LGBT jest niezgodna z polskim prawem oswiatowym - to powinno zakonczyc temat. Czemu rzad czeka az sie te lekcje zaczna odbywac?
 • Gość
  10.07.2019 22:36
  U nas w Łodzi już to jest. Masakra. np. masturbacja jako rozładowanie stresu. Panie w tym momencie zamówiły nową dostawę "Cipkonotesów" itd. Generalnie katastrofa moralna, intelektualna i każda inna do wyboru. Nie można się poddawać. Trzeba walczyć!!! Życzę powodzenia.
 • mira
  15.07.2019 14:16
  problem w tym że nie ma realnej alternatywy. koscielne nauki o czystosci do małżenstwa ewidentnie do młodziezy w obecnej kulturze nie docieraja bo i przed wprowadzeniem seksedukacji coraz to mlodsze dzieci zachodza w ciaze (12-13 lat!). Tutaj protest nie wystarczy tutaj trzeba skutecznej alternatywy, programu jakiegos bo w obecnej przesiaknietej seksem kulturze sama nauka o czystosci po prostu nie trafia do ludzi, newer do doroslych a co dopiero dzieci
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  3°C Piątek
  noc
  2°C Piątek
  rano
  3°C Piątek
  dzień
  5°C Piątek
  wieczór
  wiecej »