SLD, Wiosna i Lewica Razem idą do wyborów parlamentarnych jako Lewica

SLD, Wiosna i Lewica Razem idą wspólnie do wyborów parlamentarnych, jako Lewica. Dogadaliśmy się, żeby wygrać z PiS; zaprosimy do współpracy lewicowe partie, stowarzyszenia, organizacje kobiece i ruchy miejskie - zapowiedzieli liderzy tych ugrupowań. W sobotę ma być powołany wspólny sztab wyborczy.

Na wspólnej konferencji prasowej pod Sejmem szefowie: SLD Włodzimierz Czarzasty, Wiosny Robert Biedroń oraz Lewicy Razem Adrian Zandberg poinformowali o rezultatach swojego czwartkowego spotkania dotyczącego startu w wyborach parlamentarnych.

"Stoją dzisiaj przed państwem przedstawiciele i przedstawicielki trzech największych sił politycznych na lewicy - SLD, Partii Razem oraz Wiosny. Te trzy siły polityczne zdecydowały wczoraj, że zrobimy ważny krok, wielki krok w kierunku wzmacniania polskiej demokracji" - mówił Biedroń.

"Podjęliśmy ważną decyzję, która rzutować będzie na to, jak będzie wyglądał budynek Sejmu już za cztery miesiące, kto w nim będzie reprezentował polskie społeczeństwo. Chcieliśmy i chcemy odrobić ważną lekcję demokracji, która nauczyła nas tego, że w Polsce lewica zawsze wygrywa wybory, kiedy jest zjednoczona, kiedy wspólnie - jednym wielkim, silnym, demokratycznym, nowoczesnym, europejskim blokiem - idziemy do wyborów" - podkreślił polityk. "To wielki krok dla polskiej lewicy, ale jeszcze większy dla polskiej demokracji" - oświadczył lider Wiosny.

Zapowiedział, że ugrupowania lewicowe są gotowe "nie tylko aby podziękować Prawu i Sprawiedliwość za ich nieudolne rządy, za niedemokratyczne rządy, ale stawić czoło także Koalicji Obywatelskiej, iść obok siebie, ale wygrać te wybory i zmienić Polskę". Biedroń poinformował, że od poniedziałku w całej Polsce zostaną zorganizowane wspólne konferencje prasowe zjednoczonej lewicy. "Na tych konferencjach prasowych w każdym mieście wojewódzkim poznacie państwo naszą drużynę, które będzie zarządzała, organizowała w tych województwach naszą pracę" - mówił szef Wiosny.

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
17°C Środa
noc
14°C Środa
rano
20°C Środa
dzień
21°C Środa
wieczór
wiecej »