Kaczyński: Mam nadzieję na debatę o faktach

Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński wyraził w środę nadzieję, że z Bronisławem Komorowskim będzie debatował o "faktach", a nie o "twierdzeniach, które z faktami nie mają nic wspólnego". Mam nadzieję na merytoryczną dyskusję - mówił w Jasionce.

Wcześniej w środę kandydat PO powiedział, że z przyjemnością spotka się na debacie z Jarosławem Kaczyńskim, także o zdrowiu. Dodał, że zastanawia się, jaką jeszcze twarz pokaże kandydat PiS. Jego zdaniem, będzie to jednak głównie wizerunek "farbowanego lisa".

"Mam nadzieję, że to będzie debata, na zasadzie, którą bym określił jako akceptację dla prawdy" - powiedział Kaczyński, pytany w Jasionce przez dziennikarzy o debatę z Komorowskim.

Jak dodał, "niedawno słyszeliśmy, że to nieprawda, że za czasów rządów PiS radykalnie podniesiono płace w służbie zdrowia i mówi to pani minister (zdrowia Ewa Kopacz), jest to po prostu nie prawda". Kaczyński podkreślił, że płace te podniesiono w 2006 roku "właśnie za rządów PiS, wszyscy o tym wiedzieli, była to decyzja daleko idąca, niektórzy mówili, że nawet ryzykowna, ale dla tej dziedziny naprawdę bardzo ważna".

"Czasem zastanawia nas to, dlaczego tego rodzaju nieprawdy nie są natychmiast kwestionowane przez tych, do których je się przekazuje, czyli przez media" - powiedział kandydat PiS.

"Jeżeli ja coś mówię, co budzi jakieś wątpliwości mediów, to natychmiast słyszę kontrę, tutaj tej kontry nie ma" - uważa Kaczyński. Dlatego - jak mówił - ma nadzieję, że z Komorowskim będzie rozmawiał o faktach, "a nie o twierdzeniach, które z faktami nie mają nic wspólnego, jakimś piekle, które było w IV Rzeczypospolitej".

Jak mówił, merytoryczna dyskusja "to podstawa dobrze funkcjonującej demokracji".

"Mam nadzieję na to, że te wszystkie zjawiska, które tak bardzo szkodziły Polsce w ciągu ostatnich kilku lat, także w tej debacie będą zanikały, albo w ogóle ich nie będzie" - powiedział Kaczyński.

Kandydat PiS podkreślił, że z Komorowskim mają "w różnych sprawach" inne zdanie. "Powinniśmy się nawzajem przekonywać i przekonywać przede wszystkim opinię publiczną" - powiedział.

Kandydat PiS składa w środę wizytę na Podkarpaciu. W Jasionce spotkał się m.in. z przedsiębiorcami Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
2°C Środa
wieczór
1°C Czwartek
noc
1°C Czwartek
rano
2°C Czwartek
dzień
wiecej »