Przywódcy G20 poparli w niedzielę w komunikacie końcowym szczytu "śmiałe zobowiązanie bogatych krajów do zredukowania deficytów budżetowych o połowę w ciągu trzech lat" - pisze agencja AP, która dotarła do tekstu komunikatu przed jego oficjalnym opublikowaniem.
Do roku 2016 kraje rozwinięte miałyby "ustabilizować lub zredukować stosunek zadłużenia do PKB".
Premier Kanady Stephen Harper, który był gospodarzem obrad przywódców G20 w Toronto, mówił o konieczności wydatków zwiększających deficyty w tym roku, aby zapewnić kontynuację uzdrawiania gospodarki, a następnie przejścia do programów redukcji deficytu.
Według Associated Press, w komunikacie ostrzeżono - uwzględniając obawy USA - że podejmowane przez niektóre kraje starania o redukcję deficytu mogą doprowadzić do spowolnienia uzdrawiania gospodarki.
Przywódcy G20 zobowiązali się do osiągnięcia na następnym szczycie w Seulu w listopadzie porozumienia w sprawie "nowych standardów kapitałowych dla banków".
W komunikacie końcowym poinformowano też, że przywódcy G20 byli zgodni, iż sektor finansowy powinien wnieść "sprawiedliwy i znaczący wkład" w pokrycie wszelkich obciążeń, związanych z interwencjami rządowymi, mającymi na celu naprawę systemu finansowego. Associated Press pisze, że to "poparcie opodatkowania banków" wyrażono mimo sprzeciwu niektórych krajów, takich jak Kanada, Japonia i USA.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.