Kaczyński o adopcji dzieci przez pary homoseksualne

"Plan Rabieja" ma być realizowany, dzieci mają być przedmiotami, które są potrzebne komuś do zabawy, my będziemy bronić się przed realizacją tego planu - powiedział w środę w radiowej "Jedynce" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W radiowej "Jedynce", której gościem był Kaczyński, poruszany był temat związków partnerskich, których wprowadzenia chce m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera. Przytoczono też wypowiedź Kidawy-Błońskiej, która była pytana w TVN24 o adopcje dzieci przez pary homoseksualne. "To jest jeszcze długa rozmowa przed nami i to nie jest jeszcze ten czas" - zaznaczyła. W ocenie prowadzącej rozmowę, miało to nawiązywać do wypowiedzi wiceprezydenta stolicy Pawła Rabieja, który mówił o wprowadzenia związków partnerskich, a w dalszej przyszłości także o możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Kaczyński powiedział, że cieszy się szczerością Kidawy-Błońskiej, ponieważ - jak zauważył - "inni się wykręcają". "Plan Rabieja ma być realizowany. Dzieci mają być przedmiotami, które są potrzebne komuś, nie wiem do czego, można chyba powiedzieć, że do zabawy" - powiedział. "My będziemy bronić się przed realizacją tego planu i będziemy bronić się bardzo zdecydowanie" - zadeklarował.

"Te wybory dotyczą spraw gospodarczych, społecznych, spraw związanych z płacami, dochodami zwykłych ludzi (...), ale to jest także kwestia cywilizacyjna, kwestia dotycząca modelu życia u samych podstaw, bo rodzina to są same podstawy tego modelu życia" - stwierdził szef PiS.

W marcu Rabiej, który otwarcie przyznaje się do bycia homoseksualistą, w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" poruszał m.in. temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne. "Chciałbym zawrzeć związek partnerski, a jeśli byłaby równość małżeńska, to i małżeństwo. Jestem zwolennikiem małżeństw homoseksualnych, bo jest to rozwiązanie w gruncie rzeczy bardzo konserwatywne. W sytuacji, w której trudno ludziom być ze sobą, nie chcą budować relacji opartej na zaufaniu, tworzenie takich małżeństw sprzyja stabilizacji społecznej" - mówił wówczas Rabiej.

"W wielu krajach adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest dozwolona i nie spowodowała trzęsienia ziemi, nie mogę jednak abstrahować od sytuacji polskiej" - mówił w "DGP". "Nie jestem zwolennikiem zmieniania społeczeństwa na siłę, więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci" - dodał. "Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją" - podkreślił Rabiej.

«« | « | 1 | » | »»
 • seitz
  11.09.2019 09:38
  Na szczęście krzywdzenie dzieci nie jest warunkiem bycia w Unii. Z drugiej strony Unia Europejska rozpadła się z powodu ewolucji w stronę lewicowego zła.
 • velario-new
  11.09.2019 11:45
  "Dzieci mają być przedmiotami, które są potrzebne komuś, nie wiem do czego, można chyba powiedzieć, że do zabawy". To cytat z wypowiedzi pana posła J. Kaczyńskiego. Niewątpliwie dotyczy on sprawy adopcji dzieci. W tym kontekście (adopcji) pan poseł umieszcza sugestię, że dzieci są komuś potrzebne do zabawy. Innymi słowy, zdaniem pana posła, istnieje związek między adopcją a czynieniem z dziecka przedmiotu do zabawy. A teraz mam prośbę do moderatora: czy mógłbym otrzymać wyjaśnienie, dlaczego został wykasowany mój poprzedni post, który sprowadzał się do takiej samej analizy rzeczonej wypowiedzi i wyprowadzenia chyba oczywistego wniosku, że jest ona obraźliwa?
 • jurek
  11.09.2019 12:16
  Najlepiej samemu wymyslić problem, wskazać innym wynikające z tego zagrożenie, a nastepnie powiedzieć, że sie przed nim obroni.
 • TomaszL
  11.09.2019 12:32
  TomaszL
  Tak przy okazji - co się stało z I czytaniem obywatelskiego projektu „Stop Pedofilii?
  A co z obywatelskim projektem przeciwdziałania aborcji eugenicznej?
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
11°C Niedziela
rano
20°C Niedziela
dzień
21°C Niedziela
wieczór
17°C Poniedziałek
noc
wiecej »