Bogdan Klich - do dymisji!

Polska Plus apeluje do premiera Donalda Tuska o odwołanie szefa MON Bogdana Klicha. Zarzuca ministrowi, że w rozporządzeniu nadał premierowi, niezgodnie z prawem, uprawnienia do powoływania członków Komisji Badania Wypadków Lotniczych, która wyjaśnia katastrofę smoleńską.

Chodzi o rozporządzenie z 27 kwietnia 2010 roku w sprawie organizacji oraz zasad funkcjonowania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

W oświadczeniu przekazanym mediom w czwartek Polska Plus podkreśla, że w rozporządzeniu tym szef MON nadał premierowi uprawnienia m.in. do uzgodnienia wyboru przewodniczącego i członków Komisji w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154, do zatwierdzania raportu komisji oraz do podejmowania decyzji w sprawie udzielania informacji o przebiegu i rezultatach badań prowadzonych przez komisję.

"Ten tryb powołania Komisji oraz nadanych uprawnień premierowi jednoznacznie odrzucają eksperci Biura Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu" - czytamy w oświadczeniu Polski Plus.

Powołując się na opinię Biura Analiz Sejmowych Polska Plus zaznacza, że nadanie w rozporządzeniu uprawnień premierowi jest niezgodne z Prawem lotniczym, które przewiduje m.in., że "uprawniony do powołania członków Komisji jest minister obrony narodowej działający w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw wewnętrznych".

"To kolejny gigantyczny skandal z udziałem szefa MON Bogdana Klicha, świadczący o braku kompetencji i odpowiedniego zastosowania procedur w wyjaśnianiu smoleńskiej katastrofy" - ocenia Polska Plus.

"Polska Plus po katastrofie w Smoleńsku wzywała premiera do natychmiastowej dymisji szefa MON Bogdana Klicha. W świetle kolejnego skandalu, za który odpowiedzialny jest szef tego resortu Polska Plus tym bardziej podtrzymuje wniosek o natychmiastową dymisję ministra obrony narodowej" - napisano w oświadczeniu.

Partia Polska Plus powstała w styczniu tego roku. Poselskie koło Polska Plus działa dłużej, od października; tworzą je byli posłowie PiS, m.in. Jerzy Polaczek, Jarosław Sellin, Kazimierz Michał Ujazdowski, Lucjan Karasiewicz.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
30°C Poniedziałek
dzień
31°C Poniedziałek
wieczór
28°C Wtorek
noc
21°C Wtorek
rano
wiecej »