Liczba abonamentów telefonii komórkowej przekroczyła w zeszłym tygodniu 5 mld. Jest ich obecnie siedem razy więcej niż 10 lat temu - wynika z badań szwedzkiej firmy Ericsson, lidera branży telekomunikacyjnej i teleinformatycznej. Opublikowano je w czwartek.
Liczba abonamentów wzrasta codziennie o 2 mln, "w dużej mierze dzięki rynkom wschodzącym, takim jak Indie i Chiny" - podała firma.
Ericsson, opierając się na danych z sektora, uznał, że pięciomiliardowy abonament zarejestrowany został w czwartek 8 lipca 2010 roku.
W 2000 roku około 720 mln ludzi miało abonament na telefon komórkowy, czyli mniej, niż wynosi obecna liczba użytkowników komórek w Chinach.
Przez abonament firma rozumie zarówno abonament w ścisłym znaczeniu, jak i bardzo popularne "prepaidy" - telefony na kartę, gdzie usługi świadczone przez operatora opłacone są z góry - wyjaśnił rzecznik Ericssona.
Kilka abonamentów może należeć do jednej osoby, czyli liczba 5 mld nie jest równoznaczna z liczbą użytkowników telefonów komórkowych. Na świecie żyje obecnie według ONZ 6,8 mld ludzi.
Abonamentów trzeciej generacji telefonii komórkowej 3G obejmującej dostęp do internetu jest teraz 500 mln i w 2015 roku będzie ich 3,4 mld - przewiduje Ericsson.
Według szwedzkiej firmy 80 proc. połączeń z internetem będzie wkrótce realizowanych poprzez przenośne telefony.
Unieważnianie wyborów, plany wyłączania mediów społecznościowych, lekceważenie wyborców...
Prezydent po rozmowie z sekretarzem obrony Stanów Zjednoczonych Petem Hegsethem.
Minister Kosiniak-Kamysz: Sojusz polsko-amerykański nigdy nie był tak silny jak teraz.
Trzeba zakończyć tę wojnę - mówił też o sytuacji na Ukrainie.
Trump: Rosja od dawna mówiła, że nie pozwoli na Ukrainę w NATO, ja chcę tylko zakończenia wojny.
Armia Krajowa była najlepiej zorganizowanym podziemnym wojskiem w okupowanej Europie.