Reklama

Odkrycie ważne dla leczenia raka

Naukowcy z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie i Georgetown University w Waszyngtonie odkryli nowe mechanizmy pozatarczycowego działania hormonu TSH - czytamy w poniedziałkowym "Naszym Dzienniku".

Reklama

Gazeta pisze, że wspólne badania prowadzono od marca do sierpnia 2019 r.

"Okazało się, w jednej z zastosowanych analiz, że hormon TSH (tzw. przysadkowy hormon stymulujący prace tarczycy) w sposób niezależny od innych hormonów i parametrów biochemicznych wpływał na ukrwienie i funkcję nerek, czego do tej pory nikt w literaturze nie opisał" - mówi, cytowany w "Naszym Dzienniku", ppłk dr hab. med. Marek Saracyn, kierownik zespołu badawczego.

Jak zaznacza naukowiec, dzięki temu odkryciu możliwa będzie skuteczniejsza pomoc w najcięższych przypadkach chorób endokrynologicznych. "Znając te mechanizmy będziemy mogli między innymi w lepszy i bardziej bezpieczny sposób modyfikować stosowane przez nas leczenie chorych na nowotwory tarczycy, indywidualizować terapię do potrzeb poszczególnych chorych, zwłaszcza u tych z pośledzona funkcją nerek. Będzie to wymagało też potwierdzenia w kolejnych badaniach" - podkreślił rozmówca dziennika.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 1
6°C Środa
noc
3°C Środa
rano
6°C Środa
dzień
5°C Środa
wieczór
wiecej »

Reklama