13 marca i to od razu w 20 krajach ukaże się drugi tom Jezusa z Nazaretu. Najnowsza książka Benedykta XVI jest aktualnie w rękach watykańskich tłumaczy. Łączny nakład przekroczy 2 mln egzemplarzy.
Poinformował o tym dyrektor Libreria Editrice Vaticana, ks. Giuseppe Costa. Włoski salezjanin zaprezentował plany watykańskiego wydawnictwa na XXXI Mityngu Przyjaźni Narodów w Rimini. Najwięcej zainteresowania wzbudziła zapowiadana od dawna książka Benedykta XVI.
„Pracują już nad tym tłumacze z Sekretariatu Stanu – powiedział ks. Costa. – Jest to bardzo ważny, a przy tym trudny etap pracy. Tekst jest tłumaczony aktualnie na 18 języków, bo z tyloma wydawnictwami podpisaliśmy już umowy. To one jako pierwsze, równocześnie opublikują książkę Ojca Świętego, której tematem będzie Misterium Paschalne, czyli męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Oczywiście w dalszej kolejności przewidziane są wydania w innych językach. Światowa premiera, w tych wspomnianych językach, jest przewidziana na pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Tłumaczenia mają być gotowe do 15 stycznia. To właśnie wtedy przekażemy tekst poszczególnym wydawnictwom, aby one mogły przygotować książkę do druku. Chcemy, aby owa równoczesna premiera stała się wydarzeniem światowym, międzynarodowym” – mówił dyrektor watykańskiego wydawnictwa.
Ks. Costa poinformował również, że do drugiego tomu papieskiej książki Watykan podchodzi inaczej niż do tomu pierwszego. Tłumaczenie powierzono tym razem pracownikom Sekretariatu Stanu, a nie tłumaczom zewnętrznym, którzy poprzednio nie radzili sobie z teologią Papieża Ratzingera. Po drugie, umowy na wydanie książki podpisano z wydawnictwami katolickimi, a nie ze świeckimi potentatami wydawniczymi. Szef Libreria Editrice Vaticana ujawnił, że książka składa się z 9 rozdziałów. Nawiązuje ona do Ewangelii św. Łukasza i opisuje ostatni etap życia Jezusa, począwszy od tryumfalnego wjazdu do Jerozolimy. Co ciekawe, wciąż nie jest jeszcze znany definitywny tytuł tomu. Benedykt XVI tymczasem pracuje już nad ostatnim tomem trylogii o Jezusie z Nazaretu, dotyczącym dzieciństwa Zbawiciela. Temu właśnie poświęca czas swego pobytu w Castelgandolfo – zaznaczył ks. Costa.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.