Przez okulary misyjnych kolędników

Jeśli wokół siebie widzę tylko brudy, powinienem sprawdzić... czystość szkieł w okularach.

2 mln 292 tys. 250 zł. To dużo czy mało? Tyle zebrali w tym roku kolędnicy misyjni w diecezji tarnowskiej. Pieniądze przeznaczone zostaną na konkretne dzieła w Kazachstanie, Republice Środkowej Afryki i Kamerunie. To chyba całkiem sporo. Wydaje mi się jednak, że ważniejsze od tego ile pieniędzy zebrano jest to, ile osób uczestniczyło w tym przedsięwzięciu. Wielki łańcuch dobra. Wart zauważenia. No i zauważono. W mediach lokalnych, na portalach katolickich. Wielkie, ogólnopolskie wolą zajmować się mało eleganckim gestem pani poseł.

Może tak jest zwyczajnie prościej? Normalne życie toczy się w wielu miejscach i ma wiele różnych wymiarów. Sprowadzając wszystko do polityki łatwej wszystko ogarniać: sejmowe kłótnie, ostre wypowiedzi na konferencjach prasowych, wiece, demonstracje... Wystarczy wszystko to przyprawić jeszcze sosem innych afer. Kościelnych najlepiej. I przepis na „ciekawe” media gotowy. Tylko na ile kreowany przez nie obraz jest rzetelny? Ile w tym wszystkim faktów, a ile złośliwych interpretacji? Ot, na ile trafne okazały się kasandryczne przepowiednie niektórych publicystów dotyczące adhortacji po synodzie o Amazonii?  

Świat, życie, nie składa się z głównie z brudów, złości i  przewrotności. Jest w nim też wiele dobra i dobrej woli. Niestety, kiedy człowiek ciągle tapla się w medialnym błocku zła wszelakiego i najgorszych podejrzeń, nawet widok kwitnących na klombie kwiatów nie rodzi w nim zachwytu, a pytanie komu na tym dano zarobić i jak poważny był to przekręt.

Wiem o czym mówię. Dobrych parę lat temu prowadziliśmy na portalu Wiara coś, co nazywaliśmy przeglądem prasy. Przerwaliśmy na czas letnich wakacji – wiadomo, urlopy, więcej na głowie mniejszej liczby ludzi. I jesienią do pomysłu nie wróciliśmy. Dla zdrowia psychicznego. Bo skoro wszystko jest źle, wszędzie zamiatane pod dywan afery, wszędzie głupcy, oszuści, cwaniacy, nieudacznicy.. Jak w takim świecie żyć? Nic tylko wziąć sznur i na strych. Albo do lasu...

Dziękuję wam misyjni kolędnicy, że swoim zaangażowaniem i swoim sukcesem uczyniliście obraz świata jaśniejszym i pogodniejszym.

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • robak
  15.02.2020 21:08
  drogi autor - oto jedna z powiklanych rzeczy - każdy mówi teraz ale jak się czuja dziś ci co cyt (t, na ile trafne okazały się kasandryczne przepowiednie niektórych publicystów dotyczące adhortacji po synodzie o Amazonii? ) - i odsądza się od czci i wiary tych co martwili się o koscioł - nie o wizje tego czy innego papieza , ale troska o kościół . druga sprawa - na ile zmieniła się nauka kościoła w kwestii komunii dla rozwodników - przepraszam ( politycznie to brzmi - ludzi żyjąxcych a nieformalnych związkach ) . zmienila się o 180 stopni - ponieważ owi ludzie mogą przyjmować komunię - rozeznanie , różne sytuacje , dobro dziecka itd ... mnostwo przeróżnych sytuacji a każda usprawiedliwia . tak samo jest z owym synodem amazońskim - nauka koscioła jest w temacie celibatu niezmienna - jednakowoż w sytuacjach itd.... - tak to wygląda . natomiast jedno się zmieniło w nauce kościoła na pewno po soborze II każdy mógł przyjmowć komunię w sposób dla siebie najlepszy . a jednak nic takiego się nie stało ponieważ eliminuje sie postawę klęczącą poprzez uniemożliwienie tym osobom takiej postawy - używając określeń , należy się dostosować , nie wprowadzać zamieszania , ordynator miejsca itd .... a wystarczy tylko podstawić klęcznik to tak niewiele prawie nic - a tego się nie robi . pytanie dlaczego . ? kto boi sie coby ludzie oddali cześć Jezusowi Chrystusowi obecnemu w tym małym opłatku poprzez uklęknięcie ? świat zachodni dawno odrzucił postawę uklęknięcia i co osiągnął ? . pozdrawiam
 • Katolik k
  16.02.2020 08:18
  gest pani posel jest symboliczny choc moim zdaniem przypadkowy.Moja zona twierdzi,ze nie.Nie wiem.Ale wiem,ze zbieraja kolednicy,zbiera Owsiak, w internecie pelno prosb o pomoc i ratunek dla umierajacych polskich dzieci potrzebujacych kosztownych terapi czy operacji a szpitale zadluzone jak nigdy w historii.A sejm miliardy przeznaczyl na tepa rzadowa propagande.Rozumiem,ze wrocil czas gdy klasyk do kamer stwierdzil,ze "rzad przeciez i tak sie wyzywi".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  11°C Piątek
  rano
  14°C Piątek
  dzień
  15°C Piątek
  wieczór
  12°C Sobota
  noc
  wiecej »