Ojciec Święty przyjął na audiencji w Castelgandolfo abp. Kurta Kocha, nowego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan
Ten pochodzący z Szwajcarii hierarcha był głównym relatorem w czasie zakończonego 29 spotkania dawnych uczniów Josepha Ratzingera. Wygłosił na nim dwa referaty na temat interpretacji Soboru Watykańskiego II oraz posoborowej reformy liturgii, które były podstawą teologicznej debaty z udziałem Benedykta XVI. Za niespełna trzy tygodnie następca kard. Waltera Kaspera będzie towarzyszył Papieżowi w jego podróży do Wielkiej Brytanii. Będzie to również wielkie wydarzenie ekumeniczne. Tym bardziej, że jak powiedział Radiu Watykańskiemu katolicki prymas Anglii i Walii abp Vincent Nichols, relacje z anglikanami nie są dziś łatwe.
„Relacje między Wspólnotą Anglikańską i Kościołem katolickim są dziś bardzo delikatne – stwierdził angielski hierarcha. – Myślę jednak, że osobista wizyta Papieża u prymasa Wspólnoty Anglikańskiej, to osobiste spotkanie może przynieść pozytywne owoce. W tym samym czasie odbędzie się również wspólne posiedzenie episkopatów anglikańskiego i katolickiego. To będą bardzo poważne kroki. Kolejny krok, o innym charakterze to modlitwa w opactwie Westminster. Przedstawiciele wszystkich brytyjskich chrześcijan będą się modlić z Ojcem Świętym, aby przezwyciężyć historyczne podziały Kościoła. Wspólnie będą o to prosić przy grobie św. króla Edwarda Wyznawcy, jednego z największych angielskich monarchów. Tam wraz z anglikanami będziemy się starać sięgnąć do tych głębokich wspólnych korzeni kulturowych i religijnych, które miały tak wielki wpływ na kształtowanie Wielkiej Brytanii – mówił abp Nichols.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.