W związku z epidemią koronawirusa kard. Vincent Nichols wzywa wierzących, by „nie myśleli wyłącznie o sobie, ale także o innych, nawet w tak praktycznych sprawach, jak zakupy”. Kościół katolicki w Anglii współdziała z instytucjami świeckimi w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa, ale nadal służy wiernym i wyklucza możliwość zamykania kościołów.
Konferencja Episkopatu Anglii i Walii zobowiązała proboszczów do usunięcia święconej wody z kropielnic, a wiernych do przyjmowania Komunii Św. na rękę i przekazywania znaku pokoju poprzez skinienie głowy. Zarazem episkopat podkreśla zasadność ewentualnej decyzji o zawieszeniu uczestnictwa wiernych w codziennych Mszach Świętych. Jak mówi kardynał Vincent Nichols: „dostępność Kościoła i jego przestrzeni będzie bardzo ważna w nadchodzących miesiącach. Kościoły pozostaną otwarte, ponieważ są miejscami, do których ludzie mogą przychodzić, posiedzieć w ciszy i się pomodlić. Są obszerne, przebywanie w nich nie stwarza ryzyka dla zdrowia” – podkreślił w wywiadzie dla BBC. Dodał, że Msze Święte są transmitowane przez internet i ludzie mogą w nich uczestniczyć nie wychodząc z domu, mogą modlić się we wspólnocie wirtualnej łączności z kapłanem.
„Myślę, że mamy dwie zasady głęboko zakorzenione w naszej kulturze, wywodzące się z tradycji judeochrześcijańskiej – jedna to„ czcij ojca i matkę ”, a druga„ kochaj bliźniego jak siebie samego ”. Myślę, że ludzie w tym kraju są dojrzali na tyle, by nie stracić z oczu tych zasad, musimy więc oprzeć się strachowi i samolubstwu, i żyć tymi zasadami, otoczyć troską osoby starsze i nie myśleć wyłącznie o sobie, ale również o innych, nawet w tak praktycznych sprawach, jak zakupy” – powiedział kardynał Nichols.
Episkopat Anglii i Walii szczególną uwagę zwraca na duszpasterstwo chorych, zalecając dużą ostrożność w związku z obecnością u osób starszych. Należy ją tak aranżować, by zabezpieczyć zdrowie zarówno osób odwiedzanych, jak i odwiedzających, ale jak zaznacza kardynał Nichols: tylko w bardzo ekstremalnych okolicznościach fizyczna obecność może być niemożliwa. „Wierzę, że znacznej większości ludzi będziemy w stanie przynieść oczekiwaną przez nich posługę, pocieszenie i obietnicę życia po śmierci, która dotyczy każdego z nas” – podkreślił przewodniczący Episkopatu Anglii i Walii, kardynał Vincent Nichols.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.