W tym wyjątkowym czasie, kiedy wszystko wydaje się niepewne, wspierajmy się wzajemnie w byciu niezłomnymi w tych sprawach, które naprawdę są ważne. To słowa przesłania, które Franciszek kieruje do wiernych łączących się dziś o godzinie 21.00 w modlitwie różańcowej w intencji powstrzymania pandemii koronawirusa. Z inicjatywą tą wyszli biskupi włoscy i podjęta ona została w wielu innych krajach.
Papież zaznaczył, że różaniec to modlitwa ludzi pokornych i świętych, którzy z Maryją kontemplują życie Jezusa. „Jak bardzo wszyscy potrzebujemy dziś prawdziwego pocieszenia oraz przytulenia przez Jego pełną miłości obecność” – mówi Franciszek. Podkreślił także, że prawda tych dni mierzy się relacją do innych. Wezwał, byśmy byli pierwszymi, którzy będą dzielić się miłością, zrozumieniem, cierpliwością, przebaczeniem. „Obyście mieli wielkie serca otwarte dla drugich”.
Papież zachęcił także do powierzenia się wstawiennictwu św. Józefa, który dobrze wiedział, czym jest niepewność i rozgoryczenie oraz troska o jutro. „Ale w tych trudnych chwilach umiał kroczyć, poddając się całkowitemu prowadzeniu woli Bożej”.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
"W naszej rzeczywistości silnie obecny jest klerykalizm – i to obustronny."
Papież Franciszek otworzył w poniedziałek w Watykanie międzynarodowy szczyt na temat praw dzieci.
W roku 2023 USAID wydała 72 mld dolarów na pomoc międzynarodową.
Nic złego w polskiej gospodarce się nie dzieje - uważa jednak specjalista.
Kanada powinna zostać naszym 51. stanem, wtedy nie będzie ceł - stwierdził Donald Trump.
Podróżni zamówili także 169 tys. jajecznic, 177 tys. kotletów schabowych.