Tornistry pełne uśmiechu

4 września na Rynku w Skierniewicach odbył się II piknik rodzinny pod hasłem „Tornister pełen uśmiechów”, zorganizowany przez Caritas Polska. Dzięki SMS-om o treści „POMAGAM” wysyłanym pod numer 72052, na buziach sześciu tysięcy dzieci zagościł uśmiech.

Ponad 6000 małych powodzian, którzy przyjechali na wielki piknik do Skierniewic, otrzymało tornistry wypełnione zeszytami, długopisami, kredkami, plasteliną, farbami
i przyborami matematycznymi. Pogoda dopisała, dzieci były bardzo szczęśliwe, bo czekało na nie wiele atrakcji takich jak wesołe miasteczko, trampoliny, malowanie buzi, konkursy z nagrodami, gry i zabawy. – Najfajniejsze były koncerty i lwy, które mogliśmy ciągnąć za ogon. Podobali mi się też wysocy szczudlarze, którzy rozdawali pyszne krówki – powiedział dziesięcioletni Maciek ze Świniar.

Tornistry pełne uśmiechu   BP Caritas Polska Koncert rozpoczęły dzieci z telewizyjnego „Ziarna”, zachęcając najmłodszych uczestników i ich opiekunów do pląsów na Rynku. Piosenkę „Pomóżmy IM”, zadedykowaną powodzianom z Polski, zaśpiewały zespoły „Boys” i „Classic”. – Ten piknik, to fantastyczna inicjatywa. Z przyjemnością śpiewamy dla tych, których dotknęła powódź w tym roku. Cieszymy się, że publiczność dobrze się bawi przy naszej muzyce, zachęcamy do wysyłania SMS-ów – powiedział lider zespołu Classic, Robert Klatt. Na scenie w czasie pikniku wystąpiły również takie gwiazdy jak: Blenders, Chłopcy z placu broni, Pectus, Kasia Nova, Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem i Danzel. Piknik uświetniły występy zespołów taneczno-wokalnych i recytatorskich z młodzieżowych Domów Kultury w Skierniewicach. Wzdłuż Rynku można było obejrzeć wystawę kolekcjonerską. Miłośnicy antyków i pamiątek cieszyli oczy obrazami, wazonami i pięknymi drobiazgami. Policja, Straż Miejska i Straż Pożarna zapewniły bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Publiczność była pod wrażaniem pokazu umiejętności Straży Pożarnej. Kiedy na środku Rynku jeden z samochodów stanął w ogniu - reakcja służb była natychmiastowa! Skierniewice, które słyną z pysznych jabłek, stanęły na wysokości zadania. Każde dziecko mogło liczyć na świeże owoce. Nie brakowało też innych przysmaków, wszyscy zajadali się krówkami Caritas i wojskową grochówką. W ramach działań podjętych przez Urząd Miasta Skierniewice, na Rynku odbyła się II edycja Festiwalu pod hasłem „Muzyka ku Górze”, na którym wystąpiły Strachy na lachy, Piotr Nagiel z zespołem STO% oraz Marek Piekarczyk. Festiwal, zorganizowany w ramach programu „Bezpieczna szkoła w bezpiecznym mieście”, zakończył piknik o godzinie 22.30.

Tornistry pełne uśmiechu   BP Caritas Polska – To już druga ogólnopolska akcja „Tornister pełen uśmiechów”. W tym roku dyrektorzy diecezjalnych Caritas zgłosili aż sześć tysięcy dzieci, które liczyły na naszą pomoc. Wszystkie otrzymały upragnione tornistry. Idea zorganizowania pikniku rodzinnego, połączonego z koncertem charytatywnym, powstała po ubiegłorocznej fali powodzi, która nawiedziła południową i wschodnią część Polski. I edycja pikniku odbyła się w Rzeszowie, wtedy SMS-y o treści „POMAGAM” wysyłane pod numer 72052, zapewniły wyprawki dla 1500 najbardziej poszkodowanych dzieci. Udzielona pomoc pozwoliła im na lepszy i spokojniejszy start w nowy rok szkolny. Piknik ma też charakter integracyjny, dzieci z różnych diecezji poznają się i wymieniają doświadczeniami, to buduje ich dobre relacje z rówieśnikami – powiedział dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz.

Dzięki współpracy z Redakcją Programów Katolickich TVP S.A. piknik na żywo transmitowała Telewizyjna Jedynka. Wszyscy, którzy nie mogli przybyć na Rynek do Skierniewic, mogli bawić się z nami w domu i wysyłać SMS-y na rzecz małych powodzian.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
30°C Środa
dzień
32°C Środa
wieczór
24°C Czwartek
noc
21°C Czwartek
rano
wiecej »