W dniach 25 i 26 września na Jasnej Górze, będzie miała miejsce XXVI Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin, pod hasłem „Polska odnawia małżeńskie śluby”. Z inicjatywy Rady ds. Rodziny działającej przy Konferencji Episkopatu Polski, od trzech lat krajowe pielgrzymki rodzin do jasnogórskiego sanktuarium połączone są z odnawianiem ślubów małżeńskich.
Troską organizatorów jest przede wszystkim kondycja współczesnej rodziny. Wzrost rozwodów; aborcji; osób, żyjących w nieformalnych związkach; mnożenie profitów z antykoncepcji czy pornografii, skłania do zastanowienia się czy i jak można zapobiec pogłębiającemu się kryzysowi rodziny cywilizacji zachodniej. – Naszą siłą jest Chrystus, Ten przychodzący sakramentalnie do par małżeńskich w momencie ślubu – odpowiada ojciec Andrzej Rębacz, opiekun Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin. Małżeństwa i rodziny, które na Jasnej Górze będą modlić się za siebie i za innych, będą mieć również możliwość wysłuchania odczytu dra Tadeusza Wasilewskiego z białostockiego centrum leczenia niepłodności „Napromedica”, uczestnictwa w koncercie Eleni i Drodze Krzyżowej na jasnogórskich wałach. Szczytem obchodów będzie uroczysta Msza w niedzielę 26 września, podczas której obecne małżeństwa odnowią swoje śluby. Ślubowanie złożą również nowi doradcy życia rodzinnego, a następnie uczestnicy wraz z obecnymi kapłanami zawierzą małżeństwa i rodziny Maryi Królowej Polski.
Przygotowania do tego wydarzenia trwają już od wielu miesięcy. Już w maju do każdej Kurii dostarczone zostały plakaty zapowiadające pielgrzymkę, przeznaczone dla poszczególnych parafii. Proboszczów wszystkich parafii poproszono, by umożliwili odnowienie przyrzeczeń małżeńskich tym wszystkim, którzy 25 i 26 września nie przybędą na Jasną Górę. – Chodzi o to, by z jednej strony wykrzyczeć publicznie nasz sprzeciw wobec takiego traktowania małżeństwa i rodziny, jakie obserwujemy, a z drugiej strony, by zamanifestować naszą wolę trwania przy modelu dojrzałej miłości, trwałego małżeństwa i szczęśliwej rodziny – tłumaczy ojciec Rębacz. – Wiemy, i to nie tylko w świetle wiary, ale także z badań statystycznych, że z Chrystusem to jest możliwe, także w dzisiejszych czasach!
Popularność Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na jasnogórskie wzgórze, wciąż rośnie. W roku 2007 uczestniczyło w niej 3.000 osób, w 2008 roku już 10.000, zaś w roku ubiegłym aż 30.000.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.
„W obliczu powagi zbliżającego się zadania i pilnych potrzeb obecnych czasów..."
25 kwietnia doszło do podpisana porozumienia między DR Konga z Rwandą.
"Chłopcy, czy to możliwe, że mam żyć bez was" - zapisała w pamiętniku 16 listopada 1945 roku.