Kard. Johna H. Newmana i Benedykta XVI łączy wiele: krytyka liberalnej religii, szacunek dla obiektywności prawdy, szukanie wiary inteligentnej i odważnej, pobożność dziecka – pisze ks. Tomasz Jaklewicz, przybliżając myśl kard. Newmana, którego beatyfikacja w Birmingham to jeden z najważniejszych punktów papieskiej pielgrzymki do Wielkiej Brytanii. Poza tym w najnowszym "Gościu Niedzielnym":
ZAKOCHAĆ SIĘ W JEZUSIE. Jezus jest o wiele bliższy tym, którzy grzeszą, niż tym, którzy sądzą, oceniają. Dla nas, współczesnych, wykształconych, żyjących według pewnych schematów moralnych, Jezus stanowiłby prowokację. I z całą pewnością wywołałby skandal – mówi o. Raniero Cantalamessa, papieski kaznodzieja, w rozmowie z Joanną Bątkiewicz-Brożek.
NUNCJUSZ PRZYJECHAŁ. Nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore przybył do Polski głęboko podzielonej, gdzie coraz bardziej otwarcie kwestionowana jest obecność Kościoła w życiu publicznym. Zapewne będzie chciał przekraczać podziały i stać na straży umów konkordatowych – nad zadaniami nowego nuncjusza zastanawia się Andrzej Grajewski.
KU BOGU. W tym roku Polacy doświadczyli wielkich tragedii, najpierw katastrofy samolotu pod Smoleńskiem, a potem kilku fal powodzi w różnych rejonach Polski. Jak chrześcijanin powinien reagować w obliczu tragedii? „Gość Niedzielny” zwrócił się do czterech znanych duszpasterzy (o. Dariusza Kowalczyka, ks. Stefana Moszoro-Dąbrowskiego, ks. Jana Sikorskiego i ks. Jerzego Szymika) z prośbą o refleksję na ten temat.
W Monrowii wylądowali uzbrojeni komandosi z Gwinei, żądając wydania zbiega.
Dziś mija 1000 dni od napaści Rosji na Ukrainę i rozpoczęcia tam pełnoskalowej wojny.
Są też bardziej uczciwe, komunikatywne i terminowe niż mężczyźni, ale...
Rodziny z Ukrainy mają dostęp do świadczeń rodzinnych np. 800 plus.