Abp Skworc: Niech zasiewu Jana Pawła II nie zasypie piasek niepamięci

Słowa, kierowane do wiernych przez św. Jana Pawła II, m.in. o wierze, miłości, sprawiedliwości i pracy, mimo upływu lat są wciąż aktualne - mówił w niedzielę metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. "Niech nie zasypie ich, tego bogatego zasiewu, piasek niepamięci" - zaapelował hierarcha.

W katowickiej katedrze abp Skworc przewodniczył mszy z okazji przypadającej w poniedziałek setnej rocznicy urodzin papieża Polaka. Jak mówił w homilii, rocznica "mobilizuje nas do dziękczynienia Bogu za dar Karola Wojtyły, człowieka, proroka, pasterza i apostoła".

Przypomniał słowa Jana Pawła II z początku pontyfikatu, kiedy papież apelował do wiernych, by nie lękali się i otworzyli drzwi Chrystusowi.

"Papieskie wezwanie z dnia inauguracji pontyfikatu łączymy z tymi, które wypowiedział do mieszkańców Zagłębia i Górnego Śląska na Jasnej Górze w roku 1979, w pamiętnym roku pierwszej wizyty w Ojczyźnie" - powiedział abp Skworc.

"Janie Pawle II - przyszyliśmy dziś na Twoje urodziny, aby Tobie dziękować za docenienie <<ziemi wielkiej pracy i wielkiej modlitwy>> i za wypowiedziane w mocą ostrzeżenie: <<Nie dajcie się uwieść pokusie, że człowiek może odnaleźć siebie, wyrazić siebie, odrzucając Boga, wykreślając modlitwę ze swego życia, pozostając przy samej tylko pracy w złudnej nadziei, że same jej wytwory bez reszty nasycą wszystkie potrzeby ludzkiego serca>>" - dodał hierarcha.

Przypomniał także spotkanie Jana Pawła II z wiernymi na katowickim lotnisku Muchowiec w 1983 r., kiedy papież mówił o miłości, sprawiedliwości społecznej i rodzinie.

"I tak pewnie moglibyśmy bez końca przywoływać Twoje słowa do nas skierowane, również te z kolejnych pielgrzymek do ojczyzny i z audiencji nam udzielanych, przesłań, listów. Niech nie zasypie ich, tego bogatego zasiewu, piasek niepamięci, lekceważenie i stwierdzenie, że nie są aktualne, bo zmienił się kontekst - mamy XXI wiek" - wskazał arcybiskup.

"Ojcze Święty - popatrz na nas, na dzieci Ojca Niebieskiego - na rzesze Twoich braci i sióstr, którzy nauczeni Twoim przykładem wołają do Ducha Świętego, aby zstąpił i odnowił oblicze tej ziemi, abyśmy byli jedno w czas pandemii i czas przedwyborczy, aby odnowił nas, nasze serca" - powiedział w homilii metropolita katowicki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • Yanosh
    17.05.2020 20:49
    Nie wiem jak w Katowickiej - ale Dziś 17 V 2020 r. w diecezji Radomskiej czytano list ks. abpa St. Gadeckiego i Episkopatu!! Zastanawiałem się czy można obrzydzić dzieło św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin? MOŻNA !! Nie wiedziałem, że aż tak można obrzydzić TAK koszmarnym tekstem !!! Słudzy Boży = Państwo Wojtyłowie - módlcie się za piszących listy Episkopatu aby zlitowali się nad wiernymi i pokoleniem św. JP II
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
24°C Niedziela
dzień
25°C Niedziela
wieczór
22°C Poniedziałek
noc
17°C Poniedziałek
rano
wiecej »