Prymas Irlandii abp Eamon Martin wzywa młodzież do pomocy w przygotowaniu kościołów do wznowienia nabożeństw. Zgodnie z decyzją rządu Msze z udziałem wiernych wrócą w Irlandii pod koniec czerwca. Obecnie kościoły są otwarte jedynie dla modlitwy indywidualnej.
„Będziemy potrzebować wolontariuszy do pomocy w sprzątaniu, służbie liturgicznej oraz w innych zadaniach i obowiązkach, których niektórzy ze starszych członków wspólnoty mogą nie być w stanie wypełnić” - powiedział hierarcha.
Ze względu na zalecenia dotyczące dystansu społecznego i higieny na początku wprowadzone zostanie ograniczenie liczby osób, którą mogą przebywać jednocześnie w kościele podczas Mszy. „Nie mamy też do dyspozycji tylu kapłanów, co wcześniej, gdyż niektórzy z nich przebywają na kwarantannach. Nie będzie też wielu wiernych, ponieważ jeszcze istnieje obawa przed zarażeniem. Niektórzy będą woleli wciąż uczestniczyć w Eucharystii za pośrednictwem internetu” - powiedział ks. Tim Bartlett z Kościoła Mariackiego w Belfaście.
Prymas Eamon Martin ma nadzieję, że liturgie wrócą także w Irlandii Północnej. „Modlę się o to i z niecierpliwością czekam” - powiedział hierarcha. „Apeluję do wszystkich wspólnot, aby były cierpliwe i współpracowały z rządowymi zaleceniami” - dodał.
Światowy Dzień Ubogich. W tym roku obchodzony pod hasłem "Ty jesteś moją nadzieją".
Prace te były częścią Watykańskiej Wystawy Misyjnej w 1925 roku.
Było to pierwsze od dawna przechwycenie statku na w tym rejonie.
Ustalono, że zobowiązania budżetowe wyniosą 192,8 mld euro, a płatności 190,1 mld euro.
Dzięki jego przyjacielowi i mojemu przyjacielowi, wspólnemu znajomemu, poparłem go.